redakce: Sobotní setkání členů ČBA v Libčanech

První letošní akce a další budou následovat. To je idea vedení Asociace, která sdružuje naše pěstitele bonsají.
05.02.2023  přečteno: 439x,  kat.:bonsaje

Únorová akce byla dlouho dopředu připravována a také s předstihem avizována. I proto se v Libčanech sešlo velké množství jak stávajících členů ČBA, tak i nových zájemců, ze kterých měl největší radost pokladník Asociace Jirka Novák, vybírající příspěvky.

Krátce po desáté hodině pozdravil všechny přítomné prezident ČBA Ivan Macháček, který se bez odkladu věnoval nejlákavější akci tohoto roku. A sice Evropskému bonsajovému kongresu, který má tu čest naše republika opět pořádat. Spolupořadatelem bude Výstaviště Olomouc a evropské dění se na několik dnů spojí s naší národní výstavou. Návštěvníci tak budou moci shlédnout koncem dubna nejen bonsaje našich pěstitelů, ale i vybrané evropské.

Chvíli se řešil program i nutná pomoc pěstitelů z okolí Olomouce, bez jejichž nezištné podpory by se tato akce dala organizačně jen těžko zvládnout. Vše bylo předběžně domluveno a na řadu mohla přijít, kromě informace o dalších akcích v roce 2023, konečně přednáška o modřínech Luboše Šebka.

Před tím ale ještě krátce představil zajímavou akci Bonsai centra Libčany Marek Pišl. Jedná se o Bonsai Camping, který na fotbalovém hřišti v Libčanech proběhne v květnu 2023. Bude to zajímavé setkání plné hostů a tvarování, pro ty starší jakési navázání na podobu setkání s Japoncem Hotsumi Terakawou. Jistě si vzpomínáte...

Další dění již bylo v rukou těch, co chtěli tvarovat anebo si vybrat mísu pro jarní přesazování. V Libčanech jich mají dost a některé i úctyhodných rozměrů!

O příjemnou atmosféru se postarali i členové Shohin & Mame klubu, kteří mají kromě šikovných rukou také dobrá srdce. To dokázali tím, že se budou formou finanční podpory starat o krkavce Rubyho, který se díky lidské nezodpovědnosti dostal do nesnází. Jak nám řekl Jarda Poupa, na obrázku s plaketou dokazující již vyřčené, mají členové tohoto klubu konečně maskota, s nímž hodlají do budoucna spojit své aktivity. No, uvidíme...

  Fotografie z úvodní schůze ČBA a přednášky Luboše Šebka o modřínech

Akce se vydařila, setkání členů ČBA mají smysl, někdy příště zase na viděnou. Závěrem se sluší poděkovat rodině Pišlových za skvěle připravené zázemí, výbornou kávu, ochotu při poradenství a ceny, které potěšily nejednoho zákazníka. Děkujeme!

A pokud jste se nezúčastnili a potřebujete substráty, misky nebo rostliny, navštivte www.e-bonsai.cz. V klidu si vyberte a vše dostanete domů až na práh nebo zahradu...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 08.02.23 16:31
    

  Re: bonsai camping termín  Jaroslav Pišl08.02.23 16:31

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů