Ivan Macháček: Slovo prezidenta ČBA k výstavě ŠuTry 2022

Je za námi, je minulostí, jaká byla?
03.11.2022  přečteno: 277x,  kat.:bonsaje

Vážení členové ČBA,

ŠuTry 2022 jsou již minulostí, na kterou ale budeme dlouho v dobrém vzpomínat.

Realizačnímu týmu majitele Bonsai muzea Isabelia Josefa Valucha, který byl koordinován Michalem Fojtou, se opět povedlo výborné dílo, jak z pohledu kvality exponátů, tak i celkovým zvládnutím náporu návštěvníků a organizace celé akce. Hlavní atrakcí této události bylo, kromě samotné výstavy, také vystoupení korejských mistrů na demonstraci tvarování poměrně složitého vícekmene borovice lesní, kterou zvládli s bravurou a přehledem. Korejský tým vedl, jak se již stalo tradicí, pan Sae Won Kim, členy pak byli Kim Seok Ju a Jo Myeong Gi.

 Tým korejských demonstrátorů s Václavem Novákem při hodnocení vystavených exponátů

Návštěvníci museli být spokojeni s nabídkou odborného programu (o péči o malé bonsaje přednášel Michal Budík), demonstrací tvarování, ale také s péčí o pohodu tělesnou ve formě pestré nabídky občerstvení. V neděli proběhl uzavřený workshop pro členy ČBA, který skvěle vedli všichni tři uvedení korejští mistři.

Výstava 50 výborně připravených bonsají oslovila návštěvníky kvalitou exponátů i estetikou rozmístění. Zastoupení zde měli pěstitelé z Čech, Slovenska a Maďarska. ČBA reprezentovalo 6 vystavujících členů , z toho byli 3 členové výboru ČBA. Potěšilo nás, že nominaci na strom výstavy a pak také cenu Světové bonsai federace obdržela krásná polokaskáda Juniperus sabina Jirky Nováka.

Na skvostném Gala večeru byly ohodnoceni tito vystavovatelé: Jan Novotný - strom výstavy , Josef Pánik, Juraj Szabo, Robert Guzej, Jiří Novák, Juraj Hanzen, Sandor Papp, Richard Lenár, Miroslav Šulák, Michal Zbončák, René Lempel a Stanislav Kalců - Strom členů ČBA.

Nedělního workshopu se aktivně zúčastnilo 9 členů ČBA. Oni i přihlížejí byli nadšeni přístupem korejských mistrů a odnesli si precizně ošetřené stromy, se kterými se určitě v budoucnosti setkáme na našich akcích a výstavách.

Gratuluji organizačního týmu Isabelia k bezchybné organizaci a k celkovému úspěchu ŠuTrů 2022. Těším se na další ročník v příštím roce.

Děkuji členům naší asociace za aktivní účast a věřím, že v roce 2023 budeme zastoupeni ještě v hojnějším počtu.

Jen připomínám, že následující akcí ČBA bude Novoroční setkání členů ČBA dne 4.2.2023 v BC Libčany.

Ivan Macháček, prezident ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2022 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů