Josef Valuch: Bonsaje a umění - netradičně pojatá výstava Bonsaimuzea Isabelia na Floria Bonsai Kroměříž

Kreativní spojení krásy tvarovaných stromů a bronzových plastik zmámého akademika...
25.09.2022  přečteno: 7064x,  kat.:bonsaje

Prohlédněte si fotografie z akce, kterou Josef Valuch uspořádal v rámci tradiční podzimní zahrádkářské výstavy Floria Kroměříž.

Spolu s akademickým sochařem Zdeňkem Tománkem spojily v kompozicích jako rovnocenné prvky živé stromy a umělecké artefakty z bronzu.

Neotřelý pohled na krásu bonsají propojenou s těmito díly může mnohým vyznavačům tradičního japonského umění přijít možná až moc kreativní. Ale jak říká autor tohoto nápadu, je třeba vytvářet nové platformy a hledat i jiné cesty ke kráse, než jsou ty stávající...

Další novinkou na výstavišti v Kroměříži byla snaha o propojení exponátů uvnitř pavilonu s prostorem asijské zahrady. Tady Bonsaimuzeum Isabelia prezentovalo několik desítek exponátů ze známé kolekce borovic Pine Line Isabelia, které skvěle zapadaly do japonského aranžmá "horské" krajiny.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2022 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů