Jan Bučil, Marek Hekrle: Ohlédnutí za výstavou bonsají Tlusté Báze Jihlava

Momentky a postřehy z letošní akce...
21.07.2022  přečteno: 293x,  kat.:bonsaje

Po fotoreportáži z letošního ročníku výstavy Tlusté báze v Jihlavě si v galerii můžete prohlédnout i dílčí momentky zachycující atmosféru této tradiční bonsajové události. I letos výstavu hostily jedinečné historické prostory bývalého kláštera, které jsou obvykle veřejnosti skryté. Kromě několika stovek diváků letos prestiž jihlavské výstavy povýšil svoji záštitou také předseda senátu pan Miloš Vystrčil, který výstavu také osobně navštívil.

Líbila se mu tolik, že o ní večer vyprávěl Hideo Suzukimu, japonskému velvyslanci v České republice, který druhý den za doprovodu dalších diplomatů výstavu také navštívil. Kromě diplomatické a politické audience výstavu podpořili i sběratelé suiseki včele s Igorem Bártou, Vlaďkou Komůrkovou a Jardou Poupou, bonsajové kluby z Brna a Třince a čas si udělali i další bonsajoví nadšenci jako např. Olda Kašpar nebo Jirka Procházka.

O ukázku tvarování na špičkovém jalovci a olivě se postaral Honza Novotný. Tlustá báze všem, kteří výstavu navštívili či jinak podpořili, děkuje a za dva roky se těší na shledanou. Pozvánkou budiž ony momentky z galerie.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 22.07.22 09:15
    

  Keisho - Dobutsu - Želva  Homola22.07.22 09:15

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2022 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů