Josef Valuch: Tradice s fantazií - unikátní výstava tisů Bonsai Muzea Isabelia na Flóře Olomouc

Reportáž z prezentace neobyčejných bonsají pocházejících výhradně z Japonska...
22.04.2022  přečteno: 576x,  kat.:bonsaje

No Floře Olomouc 2022 představujeme početnou sbírku starých a pěstitelsky zajímavých tisů pocházejících z Japonska. V Evropě nikdo takovou kolekci rostlin nemá a jinde ve světě o ní nevím. Při tomto aranžmá výstavy není důležité, aby odborníci hodnotili technické provedení tvorby mrtvého dřeva, ukotvení tvarovacích drátů, popř. soulad misky a stromu. Tyto netradičně pojaté prezentace by podle mého názoru měly návštěvníka zaujmout, možná i trochu šokovat a pokud bude mít chuť, cestu k technickému zpracování tématu bonsai si najde následně sám.

Návštěvníci výstavy by se měli na vystavené bonsaje dívat jako na umění, které je naplňuje a přináší odreagování od stresů současného světa. A i když třeba nikdy nebudou sami nic pěstovat, měli by z pavilonu odcházet obohaceni o pěkný kulturní a umělecký zážitek!

Josef Valuch, duben 2022

Těšíme se na vaši návštěvu!

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 13.05.22 20:34
    

  Gratuluji Pepo.  Ivan Macháček13.05.22 20:34

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2022 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů