Výbor ČBA: Slovo prezidenta ČBA Ivana Macháčka

Informace a postřehy k současnému dění na české bonsajové scéně...
11.07.2021  přečteno: 241x,  kat.:bonsaje

Slovo prezidenta ČBA II/2021

Vážení členové České Bonsajové Asociace, vážení přátelé bonsají,

letošní zpožděné jaro se v těchto dnech konečně rozjíždí. Jakoby i příroda byla ovlivněna celosvětovou pandemií C-19, která nás sužuje již více jak rok. Podle názoru odborníků jsou přírodní pochody letos na jaře opožděné oproti dlouhodobému normálu takřka o tři týdny. Ale tak jako všechno zlé jednou skončí, tak i ta pandemie má už dohráno. Ze sociálních sítí vím, že i přes zmíněná úskalí bonsajové hnutí u nás žije a dává o sobě důrazně vědět. A stejně jako Vy se už těším na všechna osobní setkání na výstavách, burzách, demonstracích, workshopech a dalších příležitostech.

Je škoda, že některé akce, které byly naplánovány na první polovinu letošního roku, byly již zrušeny. Hodně mne mrzí zrušení jarní květnové výstavy Bonsai klubu Libochovice a také tradiční letní akce skupiny Bonsai Merklín. Obě organizace ale počítají s výstavami, které uspořádají v pozdějších termínech – BK Libochovice počátkem července a Merklín v září. Další událostí, na které se bude naše asociace podílet, je letní výstava bonsai skupiny Zbraslav. Ta by měla proběhnout v červnu. V červnu bychom se také měli aktivně zúčastnit Bonsai Triennale v Pillnitz u Drážďan. O podmínkách účasti a další podrobnosti se včas dozvíte. Taky věřím, že se brzy objeví další organizátoři, kteří budou mít zájem o podporu a spolupráci ze strany ČBA při pořádání svých letních a podzimních akcí.

Důležitou událostí letošního podzimu bude pro naši asociaci spolupořádání tematicky zaměřené výstavy v Botanické zahradě Praha. Ta by měla proběhnout počátkem září. Také počítáme s aktivní účastí na mezinárodních říjnových Šutrech 2021 ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

V minulém příspěvku jsem informoval, že hledáme řešení pro uspořádání ČBA Národní výstavy bonsají a suiseki 2021. Teď už mohu sdělit, že místo i termín jsou potvrzeny.

ČBA Národní výstava bonsají a suiseki proběhne na výstavišti Floria v Kroměříži ve dnech 24. - 26. 9. 2021. Co ale není dosud známo, je rozsah výstavy. Stále pracujeme s variantou č.1 – výstava s kapacitou cca 80 exponátů bonsají a 30 exponátů suiseki i s variantou č. 2 – výstava s kapacitou 50 bonsají a 15 suiseki. Vše bude záležet na situaci s potíráním pandemie C-19 v Kroměříži, totiž na tom, zde bude pro naši výstavu poskytnuta větší výstavní hala B, nebo menší hala A. V hale B je dnes provozováno velkokapacitní očkovací centrum a uvidí se, jestli to tak bude ještě v září. Naší snahou samozřejmě je prezentovat tradičně kvalitní výstavu opřenou o profesionálně zvládnutou organizaci a hodnotný doprovodný program.

Co se programu týče, mohu slíbit, že máme rozjednanou účast velmi známého a kvalitního evropského mistra, který povede workshop pro členy ČBA a také předvede své umění na dvou pódiových demonstracích tvarování bonsají. Účinkovat budou i výborní demonstrátoři z řad naší asociace. Nebude chybět ani tradiční vyhlašování Stromu a Suiseki roku včetně nominací, Srdcaře roku, ceny prezidenta ČBA a cena delegáta EBA. Vyhlašování a udílení cen proběhne na tradičním Gala večeru.
Znovu opakuji, že letošní rok je pro ČBA volební. Na valné hromadě budeme volit nový výbor ČBA pro další období. Vyzývám proto všechny zájemce o práci ve výboru, aby dali svůj zájem najevo a přihlásili svou kandidaturu do volby. Z nově zvoleného výboru vzejde nový prezident ČBA.

O všem Vás budeme informovat na našich stránkách www.cba-bonsai.cz

S nadcházejícím letním obdobím Vám přeji hodně zdraví, plno osobních a pěstitelských úspěchů a těším se na další setkání na akcích České bonsajové asociace i mimo ně.

Ivan Macháček, prezident ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů