výbor ČBA: Workshop pod vedením španělského bonsajového mistra Rafaela Torrese

Zajímavá nabídka na akci, která se uskuteční v rámci kongresu ČBA v Kroměříži...
07.06.2021  přečteno: 241x,  kat.:bonsaje

Přátelé, kamarádi, členové ČBA,

dlouhou dobu jsme vám nemohli nabídnout žádné bonsajové setkání, uspořádat nějakou akci, výstavu apod.

Teď doufáme že se již situace postupně mění a my si tak budeme moci užívat vzájemných setkávání, workshopů a výstav.

A ČBA v pořádání akcí pro své členy nechce zůstat pozadu. Stále jsme v kontaktu s vedením výstaviště v Kroměříži a plánujeme naši národní výstavu v termínu 24. - 26.září 2021.

Součástí výstavy budou i demo ukázky tvarování bonsají, soutěž nových talentů, galavečer a další akce.

Na co bychom Vás ale chtěli s radostí pozvat je páteční den 24. 9. 2021. Celý pátek od 9:00 hod. se bude konat workshop tvarování bonsají pod vedením španělského bonsajového mistra Rafaela Torrese.

Jsme moc rádi, že se nám na naši národní výstavu podařilo domluvit se španělským bonsajistou, neboť právě tato země v současné době udává trend evropské bonsajistice a Rafael Torres je jedním z hlavních představitelů španělské bonsajové scény.

A pokud nevíte, o koho se jedná, zde je krátké představení tohoto umělce:
Rafael Torres je španělský bonsajový profesionál více než 10 let. Je také majitelem Bonsaisense - bonsajové školy se sídlem na Mallorce. Provozuje také mezinárodní bonsajovou školu, kterou založil společně s Bjornem Bjorholmem v roce 2016, a ve které se snaží sloučit a kombinovat japonské a evropské bonsajové školy v tvarování a pěstování bonsají.

O bonsaje se také stará ve velkém množství soukromých sbírek po celé Evropě. Mimo tuto činnost nabízí a realizuje workshopy a kurzy tvarování a pěstování bonsají po celém světě. Rafael demonstroval a předváděl své umění na mnoha národních i mezinárodních bonsai kongresech ve Španělsku, Velké Británii, Německu, Polsku, Jižní Africe, Taiwanu, barcelonské botanické zahradě a dalších.

Jeho krédo je: "Cítím se velmi šťastný, že mohu pracovat na tom, co mě opravdu baví, a že mohu pomáhat ostatním, aby si toto umění užili“. Jeho nejoblíbenější rostliny jsou jalovce, borovice a olivy. Velmi rád pracuje s jamadori kvůli jejich svobodnému duchu, který se pokouší v budoucí rostlině nadále kreativně rozvíjet.

Pokud Vás představení Rafaela Torrese zaujalo a chtěli by jste jeho umění vidět nejen na demonstracích či workshopu, ale ho i osobně se svými rostlinami zažít, přihlašte se co nejdříve na páteční workshop s tímto umělcem.

A protože letos akcí pro členy ČBA nebylo mnoho, chceme vám to vynahradit nejen touto nabídkou, ale i cenou za workshop. Cena za celodenní workshop s Rafou Torresem bude pro členy ČBA 600 Kč, pro nečleny 1.600 Kč.

Vaše závazné přihlášky zasílejte na info@cba-bonsai.cz. Počet míst workshopu je omezen.

Na setkání s vámi se těší Výbor ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů