redakce: Připravujeme internetovou výstavu bonsají

Klasické výstavy se asi letos na jaře opět konat nebudou, pojďme se tedy pochlubit svými exponáty alespoň on-line...
02.04.2021  přečteno: 360x,  kat.:bonsaje

Je tady jaro a s ním i doba, kdy se většina pěstitelů bonsají chystá na prezentace svých exponátů. Někteří z nás se spolu se svými kamarády sdružují do regionálních, většinou neformálních spolků a víkendové výstavy, třeba jen u někoho v zahradě anebo v sále kulturního domu, chápou jako svou malou radost. Tu chtějí samozřejmě i rozdávat, a tak nehledí na čas, námahu a organizační trable. Ukázku toho, co dokázali, si chtějí prostě užít!

 Ilustracni foto, vystava Tlusta Baze Jihlava 2018

Další z nás myslí o trochu výš. Po léta pilně pracovali, své stromy do detailu stříhali i drátovali a těšili se na to, že je předvedou na národní nebo alespoň na již „zaběhlé“, a v kalendáři bonsajových akcí pevně zakotvené, výstavě. Poslední skupina českých pěstitelů se jako každý rok chystala do ciziny. I když věděla, že je to tak padesát na padesát, naděje je neopouštěla a do poslední chvíle se těšila, že to třeba vyjde. Ale nevyšlo!

A tak se pomalu začala rodit myšlenka, udělat si výstavu alespoň na internetu. Proč ne! Chce to vlastně to samé, jako když se chytáte na tu klasickou.

V prvé řadě je třeba nachystat stromy, které bychom rádi prezentovali, a pak je nafotit. S tím vám rádi poradíme, protože za více jak 15 let vydávání časopisu o tom tak trochu něco víme. Není to nic složitého, stačí dodržet jenom pár důležitých zásad, třeba „nemáchat“ telefonem při focení na všechny strany!

Pokyny k tomu, jak a co dělat, abychom si v době covidové naše bonsaje pořádně užili (a také náležitě „zdrbli“), najdete na této stránce

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 02.04.21 10:39
    

  Se zpožděním, ale jinak ...  vladimír touš02.04.21 10:39

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů