Ivan Macháček: Slovo prezidenta k XXIII. Národní výstavě bonsají a suiseki v Kroměříži

Malé zhodnocení, poděkování a ohlédnutí za akcí, která byla díky epidemii Covid - 19 trochu jiná...
17.10.2020  přečteno: 554x,  kat.:bonsaje

Vážení členové České bonsajové asociace, vážení přátelé bonsají.

Od ukončení XXIII. Národní výstavy bonsají a suiseki uplynuly tři týdny a to je doba, kterou jsem si určil jako čas na vyhodnocení úspěšnosti této vrcholné události naší asociace v letošním, z určitého pohledu divném roce.

Byl jsem zvědav na Vaše názory, připomínky, kritiku, možná i vyjádření spokojenosti, podpory, či poděkování organizátorům.

Bohužel moje očekávání se nenaplnila a reakcí se ke mně dostalo jenom pár, škoda. Proto zveřejňuji alespoň můj velmi stručný pohled na zdařilost naší Národní výstavy ČBA, Kroměříž 2020.

 Ilustacni foto z vystavy

Podle mého názoru patřila letošní výstava k nejzdařilejším v celé historii naší asociace. Kvalita exponátů v drtivé většině snesla srovnání s evropskou třídou, aranžmá expozice bylo velmi vydařené, osvětlení výstavních prostor už skoro dokonalé a organizace klapala, jak měla.

Nelze nepřipomenout letošní celosvětovou situaci s coronavirem, která ale v našem případě ovlivnila snad jen počet návštěvníků a taky trochu zredukovala rozsah doprovodného programu. To ale bylo vše.

Jediným selháním, které mne ale velmi mrzí, je letošní nekonání se Soutěže nových talentů ČBA (NTC ČBA 2020). Důvodem je nezájem členů ČBA o účast, a to i přes velmi zajímavý soubor benefitů, které z účasti, popř. umístění se plynou a snahy nás, organizátorů. Asi nejsme tak soutěživí jako v jiných zemích bonsajové Evropy. Uvítám jakékoliv nápady, které by pomohly vyšší zájem o účast v soutěži zajistit.

A podle pravidla, které říká: "Když to neudělají jiní, pochval se sám!", děkuji a chválím všechny, kteří se do organizace akce zapojili a také všechny, kteří svoje exponáty do výstavy poskytli.

Jsou to především: Libor Slatinka za aranžmá a instalaci výstavy, Pavla Vránová a Zbyňka Drncová za podíl na instalaci a administrování průběhu akce, Václav Novák za komentované prohlídky a starost o NTC, i když potom nebyla, Jiří Novák za organizaci demonstrací, hlasování a vyhodnocení soutěží a anket, Adéla Krajčová a Libor Kajš za zajištění občerstvení pro Gala odpoledne, Jiří Haupt a další (tady hrozí riziko, že na někoho momentálně zapomenu) za pomoc při chodu akce.

Dále děkuji demonstrátorům (Jan Bučil, Marek Hekrle, Valdemar Cankov, Josef Charwot, Luboš Masař, Petr Šika a Milan Karpíšek) stejně tak jako Marku Pišlovi za zajištění prodeje zboží členů ČBA. Zároveň děkuji a oceňuji práci kolektivu pracovníků Výstaviště Floria Kroměříž v čele s Vojtěchem Zahradníkem.

Gratuluji Václavu Novákovi k získání titulů ČBA Strom roku 2020 a Strom členů ČBA 2020. Gratuluji také všem nominovaným na titul ČBA Strom roku 2020 a ČBA Suiseki roku 2020 a ostatním oceněným.

Příštím rok budeme prožívat prací na organizaci Kongresu EBA Podzim 2021, Kroměříž, Czech Republic, kdy zúročíme poznatky a zkušenosti nabyté při pořádání letošní akce.

Příští rok bude taky posledním z volebního období dnešního výboru ČBA. Těším se na zájem nových kandidátů aktivně se zapojit do voleb a práce nového výboru ČBA pro další čtyřleté období.

Ivan Macháček, prezident ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů