Karel a Táňa Šerákovi: Reportáž z vernisáže výstavy v Botanické zahradě v Praze - Tróji

Pokud jste se dnes nedostali na slavnostní zahájení mezinárodní výstavy bonsají a suiseki do Prahy, podívejte se alespoň na pár fotografií...
16.05.2015  přečteno: 550x,  kat.:bonsaje

Srdečně vás zveme do Japonské zahrady Botanické zahrady hl. města Prahy v Troji, kde se od 15. do 24. května 2015 koná jubilejní 10. výstava bonsají.

Tentokrát jsou pro vás nachystány bonsaje nejen od českých pěstitelů, ale také od zahraničních kolegů. Součástí výstavy bonsají je i autorská výstava suiseki Karla a Táni Šerákových, kterou najdete ve výstavním sále botanické zahrady.

Výstavu bonsají aranžoval Milan Klika, prezentaci suiseki Karel Šerák. Jeho hosty, kteří autorskou výstavu doplnili několika skvostnými japonskými kameny, byli manželé Jaroslava a Václav Wiesnerovi.

První část vernisáže se konala v japonské zahradě a zúčastnil se jí i japonský velvyslanec. Ten potom společně s ostatními hosty přešel do výstavního sálu, kde otevřel autorskou výstavu Karla a Táni Šerákových. Nechal si podrobně představit všechny exponáty a zajímal se nejen o jejich původ, ale i péči a způsob aranžování.

Kromě samotných exponátů sklidil velký ohlas značného množství návštěvníků způsob aranžování obou výstav.

Pokud se chcete o bonsajích, suiseki a japonských zahradách dozvědět něco více, zveme vás na přednášku Karla Šeráka na téma: "Umění zahrad, bonsají a suiseki", kterou prezident 4eské suiseki asociace přednese v neděli odpoledne. Více o programu najdete na stránkách www.botanicka.cz

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů