Eva Součková.: Mladí bonsajisté na výstavě v Nitře

Tým mladých českých demonstrátorů se prosadil i v mezinárodní konkurenci.
16.05.2014  přečteno: 521x,  kat.:bonsaje

V sobotu dne 26.4. reprezentovalo 5 dětí - Součková Viktorie, Kubíčková Adéla, Mikíšková Magdaléna, Homolová Gabriela a Homola Jakub - město Velké Meziříčí a bonsajový kroužek při ZŠ Lhotky na mezinárodní výstavě bonsají v Nitře - BONSAI SLOVAKIA 2014.

Jedná se o mezinárodní výstavu světové úrovně s účastí předních pěstitelů bonsají z celého světa. Děti stříhaly a tvarovaly bonsaje po boku mistrů světa z Německa, Maďarska, Itálie a Indonésie. Program moderovali manželé Ondejčíkovi, hlavní organizátoři a uznávaní odborníci v oboru. Ve svém projevu ocenili účast českých dětí na této akci a sdělili jim, že na jejich počest je na výstavě vyvěšena i vlajka České republiky.

Pro děti i pro přítomnou odbornou veřejnost to byl velký zážitek a přítomní bonsajoví mistři konstatovali, že účast tak malých bonsajistů je celosvětová rarita.

Poděkování patří panu Daliboru Pavlarovi, který účast naší delegace organizoval a již 3 roky vede v ZŠ bonsajový kroužek. Rádi bychom v příštím roce tuto akci zopakovali, sjednotili vystoupení českých i slovenských dětí v jeden den a tím upevnili naši spolupráci.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 2     poslední: 20.05.14 09:05
    

  Za tohle by měla ČBA udělovat ceny  Homola16.05.14 08:27
 > Re: Za tohle by měla ČBA udělovat ceny  Raději anonym20.05.14 09:05

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů