redakce: Výstava bonsají v Českých Budějovicích začíná v sobotu 8. 6. 2013

... a potrvá až do neděle 16. 6. 2013. A vy se podívejte na to, co předcházelo.
07.06.2013  přečteno: 523x,  kat.:bonsaje

Tak trochu netradiční 1. výstava bonsají převážně jihočeských pěstitelů se koná od soboty 8. června do neděle 16. června v Českých Budějovicích v zahradě na adrese Martin Zimandl, České Vrbné 1968, 370 11 České Budějovice, telefon 777 834 153 (naproti Autosalonu Ševčík).

Jedná se po delší době o další prezentaci miniaturních stromů v miskách v jihočeské metropoli, která by ráda založila tradici pravidelných výstav a setkávání příznivců tohoto japonského umění.

  Pohled na místo pro výstavu... Jirka Jirák obhlíží rostliny určené k prodeji... Zaujal ho dub Váhá, zda si ho zarezervovat či ne... Červená jmenovka znamená, že po výstavě obohatí jeho sbírku! Pohled do zahrady Martin Zimandl při registraci bonsají Své výpěstky přiváží paní Minaříková Bonsaje paní Podhradské Lenka Jiráková při prohlídce soukromé sbírky M. Zimandla Svou novou bonsai vybítá i dcera Kačenka, je to ale velmi, velmi těžké! Paní Podhradská nad miskami z dílny Marka Pišla Diskuse nad bonsajemi Vystavena ve skleníku je i Martinova mini bonsai Kačenka se konečně rozhodla - bude to jilm! Netradiční aranžmá vyžaduje neotřelé přístupy k zalévání (pan Zimandl starší) Rozhovor u jezírka s karásky, koi, jesetery a veslonosi... Posuzování vystavovaných exponátů Výstava je naproti Autosalonu Ševčík poblíž Globusu a Bauhausu Zákoutí s Buddhou Jirka a Lenka Jirákovi při výběru bonsají Jirka s dcerou Kačenkou I bonsaje paní Minaříkové obohatí naši jihočeskou výstavu...

Vystaveno bude několik desítek venkovních bonsají a každý den je připravena i poradenská služba pro pěstitele a zájemce o bonsaje. Kromě „domácích“ jihočeských pěstitelů bude své exponáty prezentovat také naše nejstarší a nejznámější centrum pěstování bonsají BC Libčany.

V sobotu 8. června je od 9.30 hodin připravena společná dílna pod vedením Martina Ašenbrennera, který pomůže zájemcům s tvarováním jejich donesených stromků a odpoledne předvede ukázku tvarování bonsaje.

Kontakt na hlavního pořadatele: Martin Zimandl, telefon 777 834 153

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakty: redakce: Jan Stropnický, Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2018 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů