K. Vošahlík: Podzimní setkání pěstitelů bonsají v Merklíně

Pozvánka na akci, která je doplněna netradiční soutěží...
12.08.2011  přečteno: 422x,  kat.:bonsaje

Tradiční podzimní setkání příznivců bonsají, suiseki a japonských zahrad na zámku v Merklíně u Přeštic je naplánováno na sobotu 17. září 2011 a zahájení je v 9. hodinu.

Program: pro zájemce o tvarování je připraven workshop, který povedou Martin Ašenbrenner a Láďa Kotál, zajištěn je i prodej misek a bonsajových potřeb. Dále je v plánu výměna a prodej stromů, kamenů a bonsajových potřeb bez omezení. Stromy a kameny na konzultace přivezte s sebou také, radit vám budou naši přední pěstitelé. V diskusi přivítáme i všechny vaše návrhy, připomínky a náměty k rozšíření činnosti a dalšímu vylepšení výstav v Merklíně.

Součástí setkání bude i možnost nechat si zdarma vyfotografovat své stromy nebo kameny v improvizovaném studiu, které pro vás připraví Jan Stropnický. Bližší informace: K. Vošahlík, telefon 606 237 879 nebo www.bonsaimerklin.cz, popř. noskova.bonsaimerklin@seznam.cz

Novinkou je pak soutěž ve tvarování bonsají, o které jsme vás již informovali na těchto stránkách.

A jak to na setkání v Merklíně vypadalo na podzim loňského roku, si můžete připomenout z těchto fotografií:

V Merklíně se hlavně tvarovalo, na snímku Martin Ašenbrenner v roli poradce...Pro zájemce dovezl Martin i keramické misky své vlastní výrobyJarda Marek při práci na boroviciKarel Moulis přesazuje stříbrný smrk...... a takto to dopadlo :)J. Marek a L. Kotál při tvarování jalovce...Jan Nosek z Domažlic se svou borovicíMartin Iša posuzuje výchozí materiál - břízaTvarování borovicePetr Havlín a Tomáš Snovický při práci na modřínuMarti Iša při tvarováníRadikální zásah na borovici... a další zkracování stromu na pracovišti L. Kotála a J. MarkaL. Kotál ml. se věnoval buxusu...Tvarování boroviceHlavní organizátor setkání v Merklíně K. Vošahlík se svou tajemnicí Z. DrncovouPohled na účastníky společné dílny. V jednu chvíli bylo na místě 50 lidí...Momentka z tvarování...T. Snovický a problematický modřín... M. Ašenbrenner při diskusi nad borovicíSpolečné foto části účastníků setkání pěstitelů bonsají v Merklíně.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů