redakce: Zájezd do Švýcarska k P. Notterovi

Informace o letošním zájezdu za bonsajemi a zahradami...
21.04.2011  přečteno: 838x,  kat.:bonsaje

Zájezd za bonsajemi a zahradami Piuse Nottera, krásami Švýcarska a jeho pamětihodnostmi…
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Termín zájezdu: pátek 10. června – pondělí 13. června 2011

Pořádá: Cestovní agentura Jan Stropnický ve spolupráci s Česko-japonskou společností, sekcí bonsají a zahrad

PLÁN CESTY A PROGRAM ZÁJEZDU: (udané hodiny mohou být v některých případech pouze orientační)

Pátek 10. června 2011

Ve 20 hodin bude u budovy Hlavního vlakového nádraží v Praze přistaven autobus pro účastníky zájezdu. Vzhledem k tomu, že není možné v odstavném pruhu u vlakového nádraží dlouho parkovat, je třeba, aby se účastníci zájezdu dostavili na místo srazu VČAS! Asi v 20.15 hodin odjezd do Českých Budějovic. Tam zhruba ve 23.00 hodin mohou přistoupit další cestující. Nástupní místo bude na parkovišti naproti výstavišti „Země živitelka" na Husově třídě. Tam si můžete v přilehlých ulicích nechat i zaparkované auto. Pak odjezd směr Švýcarsko…

Pro případ potřeby si do svých mobilních telefonů uložte číslo 602 840 237, Stropnický.

Sobota 11. června 2011

V ranních hodinách příjezd do města Weggis, cestou děláme přestávky, hygiena je možná na dálničních odpočívadlech. V 10 hodin na nás bude čekat Pius Notter, který nám představí svou realizaci – hotelovou zahradu v japonském stylu (prohlídka s výkladem). Dále bude následovat prohlídka města Luzern (historický most aj.), návštěva velkého zahradního centra (možnost nákupu) a prohlídka dalších zahrad v japonském stylu z realizací P. Nottera.

Zhruba v 18.00 hodin odjezd k ubytování, které je zajištěno v hotelu s dvojlůžkovými pokoji. Večer individuální program.

Neděle 12. června 2011

Asi v 8 hodin budíček + snídaně v hotelu, cca v 9.30 hodin odjezd do Boswil, kde Pius Notter žije a má sídlo svých firem. Zde je od 10 hodin na programu prohlídka muzea bonsají, suiseki, nové japonské zahrady, Koi a celého zázemí s prvky pro tvorbu zahrad v japonském stylu (lampy, tvarované stromy, zahradní kameny aj.), samozřejmě za účasti a průvodcovství P. Nottera. U Piuse Nottera máme zajištěno nejen občerstvení včetně uvítání sklenkou sektu, ale také oběd (není v ceně zájezdu, je nutné si na něj vyčlenit 15€, které budeme vybírat cestou ráno do Boswil) . Odpoledne bude následovat prohlídka dalších zahrad, které P. Notter vytvořil.

Jako dárek připravil P. Notter pro každého účastníka zájezdu knihu o suiseki a časopis, který vydává.

Asi v 18 hodin je naplánován odjezd do České republiky.

Pondělí 13. června 2011

Zpět do České republiky se vrátíme v pondělí v ranních hodinách. První zastávka je v Českých Budějovicích, další pak zcela přirozeně v Praze. Pro cestu do svého bydliště si tedy vytvořte vlastní časovou rezervu.

Cena zájezdu: 5.490,- Kč

V ceně zájezdu je zahrnuto: dopravné autokarem, služby řidičů, organizace zájezdu, ubytování ze soboty na neděli ve dvoulůžkových pokojích, hotelová snídaně ráno v neděli 12. 6. 2011, průvodce a tlumočník, pojištění CK Bolero proti úpadku.

Pojištění: protože je celá řada z vás individuálně pojištěna u svých pojišťovacích ústavů, a to i pro zahraniční pobyty, NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH. Zajistěte si ho, prosím, individuálně podle svých potřeb a požadavků u svého pojišťovacího ústavu a doplňte např. o pojištění zavazadel pro případ ztráty nebo odcizení.

Co je nutné mít s sebou: kromě platného cestovního dokladu pouze peníze (EURO se dá použít i ve Švýcarsku, kde jsou jinak platnou měnou švýcarské franky). Finanční hotovost se hodí samozřejmě i pro nákupy v zahradních centrech nebo u P. Nottera. S sebou vezměte i české koruny pro platby za občerstvení v autobuse. Do něj je vhodný také malý polštářek nebo deka na přikrytí během noci.

Jídlo a občerstvení: pro účastníky zájezdu je hromadně zajištěna snídaně v neděli 12. 6. 2011 a oběd téhož dne u P. Nottera. Ostatní stravování je ponecháno na samotných členech zájezdu. Káva, čaj, pivo, nealko a polévky se podávají o přestávkách standardně u řidičů autobusu, jinak se předpokládá využití vlastních zásob.

Máte-li o zájezd do Švýcarska zájem, zašlete nám na e-mail redakce@bonsai-dnes.cz
obratem vaši objednávku, nejpozději však do 3. května 2011 a s ní i následující data:

jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště včetně PSČ, telefon, e-mail, číslo a druh cestovního dokladu (OP nebo PAS) a datum narození.

Dále napište, kde chcete přistoupit do autobusu (Praha nebo České Budějovice) a popř. i to, s kým chcete být na pokoji ubytováni.

POPLATEK ZA ZÁJEZD zatím neuhrazujte, PO UZÁVĚRCE PŘIHLÁŠEK dostanete složenku s výzvou k zaplacení. Úhrada bude samozřejmě možná i převodem z bankovního konta.

Případné další informace na telefonu 602 840 237 - Jan Stropnický nebo na e-mailu redakce@bonsai-dnes.cz

Vzhledem k tomu, že se díky spolupráci s P. Notterem program ještě dolaďuje, mohou v harmonogramu nastat i drobné změny.

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů