redakce: Setkání pěstitelů bonsají v Merklíně

Reportáž z pravidelné akce, která se koná na merklínském zámku vždy na jaře a na podzim...
19.09.2010  přečteno: 799x,  kat.:bonsaje

V sobotu 18. září 2010 se na merklínském zámku uskutečnilo další setkání pěstitelů bonsají, které se svými přáteli uspořádal Karel Vošahlík.

Tato společná dílna byla již tradičně přístupná všem, kteří mají o pěstování a tvarování zájem, a kromě Martina Ašenbrennera, který působil nejen jako lektor, ale zároveň nabízel i misky ze svého posledního výpalu, pomáhali ostatním s jejich bonsajemi či výchozím materiálem členové neformálního uskupení Bonsai - Greenhorn.

Na jejich stránkách najdete kromě jiného i další fotografie z akce.

V Merklíně se hlavně tvarovalo, na snímku Martin Ašenbrenner v roli poradce...Pro zájemce dovezl Martin i keramické misky své vlastní výrobyJarda Marek při práci na boroviciKarel Moulis přesazuje stříbrný smrk...... a takto to dopadlo :)J. Marek a L. Kotál při tvarování jalovce...Jan Nosek z Domažlic se svou borovicíMartin Iša posuzuje výchozí materiál - břízaTvarování borovicePetr Havlín a Tomáš Snovický při práci na modřínuMarti Iša při tvarováníRadikální zásah na borovici... a další zkracování stromu na pracovišti L. Kotála a J. MarkaL. Kotál ml. se věnoval buxusu...Tvarování boroviceHlavní organizátor setkání v Merklíně K. Vošahlík se svou tajemnicí Z. DrncovouPohled na účastníky společné dílny. V jednu chvíli bylo na místě 50 lidí...Momentka z tvarování...T. Snovický a problematický modřín... M. Ašenbrenner při diskusi nad borovicíSpolečné foto části účastníků setkání pěstitelů bonsají v Merklíně.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 2     poslední: 20.09.10 08:31
    

  Přesilovka  Vašek H. Novák19.09.10 19:02
 > Re: Přesilovka  Tomáš S.20.09.10 08:31

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů