redakce: Setkání sběratelů suiseki v Libčanech

Opět plno, zajímavé kameny a čaj v podobě nejen povídání ing. Nepustila, ale i ochutnávek vzorků čajů z Vietnamu. To bylo podzimní setkání příznivců suiseki...
13.09.2009  přečteno: 539x,  kat.:suiseki

Stejně jako každý rok, i letos se konalo v Bonsai centru Libčany podzimní setkání sběratelů suiseki. Jeho program připravil Tomáš Homola a kromě tradičních bodů, kterými jsou např. představení nových kamenů ve sbírkách členů i nečlenů ČASu bylo zajišťeno také povídání o Vietnamu, jeho kamenech, čaji a kultuře vůbec v podání ing. Zdeňka Nepustila ze Stříbra .

A jak celá akce dopadla, se můžete podívat na následujících fotografiích:

Účastníci setkání se scházejí a začínají vybalovat kameny. Chvíle napětí přichází...Manželé Šnebergerovi...J. Blahout veze kameny dokonce na vozíčkuSuiseki Jana Veselého mají každý svůj vlastní transportní futrál!J. Pišl chystá losování Suiseki cupu 2009J. Veselý při losováníSvůj kámen má již i M. Zmrzlá...... a Milan KulhavýJ. Šneberger při losováníO. MuzikantSoutěžit bude i Kateřina Zmrzlá (vpravo).Tak vypadá kámen v balení pro soutěž.J. Pišl a T. Homola při organizaci setkání.J. Bican se těší na povídání o čaji a ochutnávku.Poslední přípravy (vlevo T. Homola, vpravo ing. Nepustil) a setkání může začítSlavnostní zahájeníPovídání o Vietnamu, jeho čajích a kamenech připravil ing. NepustilPři přednášce...Přednášku doprovázela diaprojekceNásledně došlo i na ochutnávku čajů.Ing. Nepustil vařil a připravoval...Tomáš Homola roznášel...A my ostatní jsme ochutnávali :) Na snímku J. ŠnebergerOchutnávka byla spojena s prezentací kamenů a sbírek suisekiJosef Blahout z PlzněJaroslav ŠnebergerJaroslav DlabáčekJaroslav BicanLadislav SeidlHana SimonováOldřich MuzikantJan VeselýMilan KulhavýTomáš HomolaKámen ve tvaru hor (či ženského poprsí) si Tomáš koupil loni v ItáliiPo prezentaci následoval volná rozprava o kamenechZároveň se ochutnávaly další vzorky čajeMilan porovnává chutě dvou čajů najednouPřenosné čajové moře pro znalce a závisláky :)Tomáš byl vzorným hostitelemRadost měl i ing. Nepustil, protože jeho čaje chutnaly...OchutnávkaI Během volné diskuse a ochutnávky čajů se i nadále losovaly kameny pro Suiseki cup 2009Příjemné odpoledne končí a je třeba zase zabalit...Také je potřeba ukliditTomáš setkání nejen zorganizoval, ale přednáškový sál nakonec i osobně zametl :)Důvod ke spokojenému úsměvu. Generální sekretář ČASu T. Homola připravil jedno z nejlepších setkání sběratelů suiseki. Takže POCHVALA!

Další obrázky naleznete v reportáži Marka Pišla na webu Bonsai centra Libčany

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 14.09.09 08:54
    

  Poděkování  homola14.09.09 08:54

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů