Václav Wiesner: Japonský den v Lucerně

Zajímavá akce proběhla v sobotu v Praze a my z ní máme díky našemu dopisovateli reportáž...
27.01.2009  přečteno: 611x,  kat.:ostatní

V sobotu 24.ledna 2009 se konal od 13 do 18 hodin, u příležitosti přehlídky soudobých japonských filmů EIGA-SAI 2009 Japonský den v Lucerně. Akci pořádala Česko-Japonská společnost, Velvyslanectví Japonska v ČR a Palác Lucerna.

V Mramorovém sále Lucerny byla rozsáhlá výstava překrásné ikebany od Prague Sogetsu Study Group pod vedením Daniely Hátleové. Japonské meče představil Bohumil Planka s kolegy. Čajový obřad předvedla Čajová škola Urasenke se svým vedoucím Petrem Podruhem. Mladé dámy z Japonska vedly dílnu kaligrafie a origamy. ČJS se prezentovala informačním stánkem a prodejem publikací.

V historickém sále slavného kina Lucerna proběhlo představení experimentálního divadla. Noriuko Sawa předvedl několik děl ze svého repertoáru. Následovala módní přehlídka kimon, které neodmyslitelně patří k staré japonské kultuře. Na závěr bylo hudební vystoupení taiko a šamisen. Celé odpoledne v sále kina Lucerna znamenitě moderoval japonolog a budhistický mnich Robin Šoén Heřman.

Historický sál nejstaršího kina v Praze v provozuIkebaIkebaKristina Kopáčková a Bohumil PlankaMramorový sál v LucerněJaponka v kině LucernaJaponský párJaponská rodinaMalé modelkyCelkový snímekUkázka origamiSvatební kimonoKristina Kopáčková a Jamada HarumiModerátor modní přehlídky Robin Šoén HeřmanProcházka po moluDáma z KjotaPán z KjotaKlasická japonská rodinaMladý pár v létěJamada Harumi instaluje KimonoUkázka kaligrafieRobin Šoén Heřman poskytl rozhovor ČT která vše natáčelaJeden ze sponzorůDivadelní umělec Noriyuko SawaNoriyuko Sawa při vystoupeníNoriyuko Sawa při vystoupeníPřilba samurajeO japonské meče je vždy velký zájemNěkolik ukázek ikebany...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů