redakce: Byli jsme na zájezdu v Itálii...

Informace o tom, co jsme viděli a prožili na výpravě za bonsajemi a zahradami Itálie, najdete v následující reportáži
30.09.2008  přečteno: 1400x,  kat.:bonsaje

Program zájezdu na kongres BCI - IBS 2008 v Saint Vincentu do Crespi bonsai centra a muzea v Itálii začal po předchozím přesunu autobusem na jih Evropy v sobotu 27. září ráno návštěvou výstavy bonsají.

Stromy, které jsme zde mohli vidět, u nás spatříte jen těžko a tak, pokud vás tyto unikáty zjímají, doporučujeme navštívit webové stránky www.bci-ibs2008.it a objednat si katalog se všemi vystavenými exponáty. Jejich obrázky přinést nemůžeme, protože se zde právě z důvodu vydávání této publikace nemohlo fotografovat.

Kongresové centrum hotelu Grand Hotel Billia v Saint Vincentu v Itálii. Zde se akce konalaNa samotné výstavě bylo zakázáno fotografovat, takže jen jeden pohled do recepce...... a na borovici Václava Nováka, která reprezentovala v aranžmá s doplňkovou rostlinou Evropskou bonsajovou asociaci.Nippon bonsai v Itálii asi končí a tak centrum vyprodávalo co se dalo...Během polední přestávky u autobusu. Někdo svačí, někdo se kochá...... okolní krajinou,Petr Hron telefonujea Rudolf Valla pokuřuje vonný tabák ze své dýmky...Když nemůžeme přinést obrázky z výstavy, tak alespoň ukázky toho, co se na kongresu tvarovalo: Giorgio Castagneri, ItálieValerio GianottiRoberto Raspanti, ItálieGaetano SettembriniPauline F. Muth, USAStefano FrizoniPatrizia Cappellaro, ItálieEnrico Savini, ItálieGiovanni GenottiSamuel Corazza, Donato DanisiMin Hsuan LiPohled do hlavního sálu na probíhající demonstrace, vlevo velkoplošná obrazovkaRozpracovaný exponátMichele Andolfo a jeho realizační týmAldo Cetorelli, ItálieAdriano Bonini, ItálieWong Chau ShingNikunj & Jyoti ParekhRobert Kempinski, USABudoucí tvar bonsaje...

Druhý den pokračovala naše cesta do asi největšího centra pěstování bonsají v Itálii - Crespi bonsai centra. I tady na nás čekalo spoustu krásných rostlin, muzeum bonsají, vynikající oběd a neformálně pojatá ukázka tvarování bonsají spojená s výkladem o jejich péči. Ale konec konců, sami si udělejte obrázek o tom, jak jsme se měli :)

Aranžmá u vstupu do Crespi bonsai centraA co jsme tam viděli? Venkovní bonsaje pod stínovkamisortiment jalovců ruzných velikostí a tvarůsuchou japonskou zahradulesík, nebo spíše les, sesazený v obrovské mísealtány, lampy a mísy pro bonsajevelkou tsukubai u vchodu do muzea bonsajísoliterní bonsajezajímavě řešený interiér obchodu,kde fotografovala Petra Buiglováfamózní fíkusy aj.T. Homola při diskusi s jedním z demonstrátorů Crespi centraZde se kromě muzea mohlo fotografovat všude. Na snímku Josef Podpěra a Martin MlčoušekSoučástí celodenního programu byl i oběd o několika chodech.Karel Krejčí ze Zbraslavi zůstal věrný oblíbenému moku i v ItáliiPodávaly se samozřejmě italské speciality, výborná vína a skvělé černé pivo.Oběd byl zakončen kávou a grappou...Cestou zpět do centra jsme nemohli jen tak minout stromy do japonských zahrad. Petr Hron je zdokumentoval...Mohutný vorHlavním bodem programu v Crespi bonsai centru byla odpolední přednáška o údržbě a pěstování bonsají s ukázkou tvorby stylu strom na kameniDetail kameneAdriano NalonoDo češtiny tlumočí Jana CiglbauerováPřednášky s zúčastnil i majitel centra Luigi Crespi... který se nejen zapojil do diskuse s českými pěstiteli, ale oslavil českým vínem i svátek Vaška Karafiáta. Vpravo Susanna Crespi, dcera majitele centra.Povídalo se také o zaštipování a řezu několika druhů borovicnebo správném řezu jalovců.V základu byla dokončena i scenérie na kameni, která ale podle slov demonstrátora bude potřebovat ještě alespoň den soustředěné práce.Na závěr skupinové foto, pak nákup s příjemnou dvacetiprocentní slevou a odjezd domů...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 4     poslední: 06.12.08 15:26
    

  Tak to musel být pěkný výlet, ...  Dan Pánek30.09.08 07:08
 > Re: Tak to musel být pěkný výlet, ...  pan Pšoukal30.09.08 09:54
 >> Re: Tak to musel být pěkný výlet, ...  Dan Pánek30.09.08 12:10
  Prodej v Čechách  Vasil30.09.08 09:43

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů