Kámen z Kamenice

tvorba suiseki, daiza...

Moderátor: Kulhavý

Kámen z Kamenice

Příspěvekod Stropnicky v 15.02.2006 19:18:02

Podívejte se na kámen, který jsem nalezl v loňském roce na řece Kamenici v severních Čechách. Podle mě představuje výsek z horské krajiny s dominantní horou nalevo a kopcovitou (horskou) krajinou, která se táhne z údolí nahoru na pravou stranu. Kopce jsou porostlé lesy a podle barvy je to spíše přechod ze zimy do jara. Velikost cca 32 cm, výška 3 - 5 cm.
Přílohy
kamenice3.jpg
Asi takto by se měl na suiseki pozorovatel dívat
kamenice2.jpg
Pohled zeshora. V levé části je hora v krajině a v pravé - to malé bílé na kraji - to je horské oko
kamenice1.jpg
Spodní strana je skoro rovná, takže dai i suiban asi bez potíží...
Jan Stropnicky
Stropnicky
Site Admin

Příspěvekod Pavlásek v 15.02.2006 22:20:48

Tento kámen bych umístil na suiban, ale větší, aby měl kolem sebe prostor. Je to moc pěkná scenérie. A do jaké kategorie by se dal zařadit?
Pavlásek

Příspěvekod Eliášová v 16.02.2006 22:48:39

Podle kategorizace pana Bárty a Šeráka si myslím, že je to "krajinný kámen".
Eliášová

Péče o suiseki

Příspěvekod Novák v 19.02.2006 10:20:06

Jak by se měl o tento kámen člověk správně starat? Má být venku nebo doma?
Novák

Kameny na Kamenici

Příspěvekod Homola v 19.02.2006 10:29:43

jsou různé, takže péče yoseki může probíhat oběma základními zpsoby, jak přeléváním vodou na slunci, tak třením v dlaních, popřípadě vhodnou textilií (nejčastěji bavlna). V případě těchto nazelenalých je asi upřednostněn ten první způsob. I tady je ovšem nalezený kámen nejprve potřeba nechat odmočit doma v kýblu s vodou a poté řádně vyčistit kartáčem od písku a usazenin.
Homola

Příspěvekod Josef H. v 26.02.2006 17:21:01

Ja bych tento kamen polozil na suiban, ale pokud to spodni strana dovoli, jenom do vody. byl by to skvely ostrov.
Josef H.

Suiban

Příspěvekod homola v 27.02.2006 10:35:02

téhle velikosti, aby vyhovoval kameni a alespoň částečně splňoval kritéria prezentace (poměry velikosti) jsem ještě neviděl. :-(
Tu daiza podložku musíte udělat tak jako tak.
homola

Řeka Kamenice

Příspěvekod David Vratil v 02.03.2006 01:18:15

Pěkný kámen kamarád Mirek Musil keramik http:www.artczech.cz tvoří přímo v domě jehož pozemkem protéká řeka Kamenice. Já se už těším až se oteplí a já se vydám do řeky na cestu za uměním. Navštivte vy co pojedete na kameny do Srbské Kamenice Míru Musila Keramika a umělce rád Vás ve svém ateliéru přivítá.
:idea:
David Vratil

Řeka Kamenice

Příspěvekod David Vratil v 02.03.2006 01:19:08

Pěkný kámen kamarád Mirek Musil keramik http:www.artczech.cz tvoří přímo v domě jehož pozemkem protéká řeka Kamenice. Já se už těším až se oteplí a já se vydám do řeky na cestu za uměním. Navštivte vy co pojedete na kameny do Srbské Kamenice Míru Musila Keramika a umělce rád Vás ve svém ateliéru přivítá.
:idea:
Přílohy
VLNY.jpg
David Vratil

Zpět na tvorba