Zobrazování nové zprávy

Vaše náměty, připomínky, a dotazy k Novému Diskusníku

Zobrazování nové zprávy

Příspěvekod Aleš Hampl v 12.01.2006 07:53:14

Pokud najedu na diskusník bez přihlášení, nezobrazí se mi zvýraznění nových zpráv. Teprve po přihlášení toto funguje. Má to tak být? :?:
Navíc cvičně jsem tuto diskusi opustil a přihlášen se vrátil zpět. Příspěvky, které jsem si předtím neprohlédl už nebyly zvýrazněné jako nové. Tam chápu, že je to možné, protože zřejmě jako nové se zobrazují jen zprávy, které přijdou v době od posledního prohlížení bez ohledu na to, zda jsem je četl, nebo ne.
Zdravím, Aleš
Aleš Hampl

Re: Zobrazování nové zprávy

Příspěvekod stach v 12.01.2006 08:27:20

Aleš Hampl píše:Pokud najedu na diskusník bez přihlášení, nezobrazí se mi zvýraznění nových zpráv. Teprve po přihlášení toto funguje.

Ano, nejste-li přihlášen systém "neví", kdo jste, takže nedokáže určit, co jste již viděl a co nikoliv
Aleš Hampl píše:... jsem tuto diskusi opustil a přihlášen se vrátil zpět. Příspěvky, které jsem si předtím neprohlédl už nebyly zvýrazněné jako nové. Tam chápu, že je to možné, protože zřejmě jako nové se zobrazují jen zprávy, které přijdou v době od posledního prohlížení bez ohledu na to, zda jsem je četl, nebo ne.

Ano, přesně tak.

K.S.
stach
Site Admin

Příspěvekod Aleš Hampl v 12.01.2006 09:04:01

No jasně, rozumím. :oops:
Děkuji za odpověď, Aleš
Aleš Hampl

Příspěvekod Josef Soukal v 12.01.2006 09:39:12

A nešlo by to ošetřit, aby tomu tak nebylo (myslím to ne/zobrazování nepřečtených zpráv pro registrované uživatele) ? Nepřipadá mi to výhodné.
Josef Soukal

Příspěvekod stach v 12.01.2006 10:13:25

Josef Soukal píše:A nešlo by to ošetřit...

Přiznám se, že jsem tuto věc více nezkoumal, ale z chování systému mám dojem, že si prostě u vašeho jména zapíše, kdy jste se naposledy odhlásil a při přihlášení zvýrazní ty příspěvky, které byly vloženy po Vašem odhlášení. Pokud by se měl chovat tak, jak požadujete (a souhlasím s Vámi, bylo by to dobré), musel by si zapsat u každého JEDNOTLIVÉHO příspěvku, kdo jej četl. U našeho malého fórka by to nejspíš bylo realizovatelné, u fór větších, s delší historií, by to již asi dělalo problémy v nárocích na databázi a v době odezvy - při přihlášení uživatele by systém musel vyhodnotit obrovskou spoustu záznamů, než by vlastně zobrazil základní přehled. Tomu se asi autoři tohoto fórového systému chtěli vyhnout, ono by to totiž mohlo vyvolat i nevoli provozovatelů serverů z důvodu velkého vytížení databázového serveru.
stach
Site Admin

Zpět na Vše k provozu Nového Diskusníku