Nemoc :-(

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Nemoc :-(

Příspěvekod petrvlcek123 v 12.05.2020 07:19:26

Moc prosím o identifikaci nemoci na mém "stromku života". starám se o něj už 10 let, byl pořád krásný, teď začaly větvičky schnout zevnitř, objevily se tečky na hlavním kmeni který trouchniví a lístečky opadaly, jsou zvraštělé.
Moc prosím, dá se zachránit? https://www.dropbox.com/sh/4ei6l82m2ugy8jn/AADkKdtt2PI5cKEu-XWJfzXsa?dl=0
petrvlcek123

Re: Nemoc :-(

Příspěvekod Bičík v 12.05.2020 08:27:41

Vypadá to na nějaký druh Tlustice "Crassula". Asi by to chtělo popsat trochu, jakým způsobem byla zazimována, na jakém stanovišti, s jakou teplotou jak pravidelnou měla zálivku, to by mohlo hodně pomoci s odhalením problému.
Z vlastních zkušeností vím, že jsou strašně náchylné na zálivku přes zimu. Přelití způsobí uhnívání kořenů a prudký opad listů a následně zasychání větví. Ještě mě napadá, jestli nepřezimovala pohromadě s jinými květinami, od kterých by mohla případně chytit bakteriální hnilobu, jako třeba muškáty. S tím se asi nedá již moc dělat, ale třeba má někdo větší zkušenosti a poradí. Já vždy seřezal napadané větve.
Bičík

Re: Nemoc :-(

Příspěvekod Martin Kolacia v 12.05.2020 09:49:47

tohle je portulacaria afra .... vyprat kořeny a dát propustný substrát .... rostlina to má pravděpodobně za sebou , pokud je přesušená zálivka pomůže ...
..... tato rostlina potřebuje o dost větší zálivku narozdíl od tlustic . ....
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci