vysychajuci cinsky vtaci zob

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

vysychajuci cinsky vtaci zob

Příspěvekod peet29 v 02.01.2020 11:24:21

Zdravím pestovateľov,
prosím o radu. Od júna pestujem čínsky vtačí zob. Zalievka podľa akadamy (tak 2x týždenne). Čital som, že odporúčali aj častejšie ale zdalo sa mi, že pôda je aj tak stále dosť mokrá. Umiestnenie na parapete (nove sklá takže chlad neťahá) severovýchodného okna (toto je najsvetlejšie asi).

Od kedy ho mám pekne bohato rástol, každ'ý týždeň som strihal kopec nových výhonkov. Tak, pred mesiacom (asi v období začiatku vykurovania?) začal zhadzovať lístky, stále aj rástli nové, teraz je to však už zlé mladé prestávajú rásť a úplne všetko zhadzuje. Vôbec neviem či je preliaty, či málo polievaný. Začal som polievať viac, ale to nevyzeralo že by pomohlo,..tak teraz trošku menej (preto je na fotke suchý). Prosím o rady. Bolo by mi ĺúto prísť oň.
Přílohy
IMG_1473.jpeg
peet29

Re: vysychajuci cinsky vtaci zob

Příspěvekod Martin Kolacia v 03.01.2020 16:01:55

klasika ...hodně vody nula světla a zima ...sám sis to popsal kdy to začalo a proč
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Zakozako v 04.01.2020 10:57:29

Vyzkousej osvetleni pestebni led zarovkou me se to velmi osvedcilo a uber zalivku
Zakozako

Příspěvekod peet29 v 04.01.2020 16:04:46

Martin Kolacia píše:klasika ...hodně vody nula světla a zima ...sám sis to popsal kdy to začalo a proč

Tak zima tam nebola, nakoľko sa vykuruje (teplota neklesla pod 20 vo vnútri). Nemyslím, že mám okno ktoré má viac slnka...môžem presunúť do kancelárie, kde mám južné okná, myslíte že je šanca zachrániť ho takto? S tou vodou, neviem, polial som až ked akadama zosvetlila (tak mi odporúča predajca). Pokúsim sa vŠak chýb vyvarovať, ale čo teraz? Poobzeram s apo tej LED žiarovke....
Chel by som s avšak spýtať na zalievku, ako predísť tomu, aby nebol preliaty, ale zase ani suchý....ak by som polieval menej vyjde to asi iba raz týždenne. čo som čítal o tomto strome , niekde píšu aj každý deň..
peet29

Příspěvekod Martin Kolacia v 10.01.2020 19:30:34

teď je to už trošku těžší když mu odešla část kořenů .... nicméně dát mu teplo a světlo .... .... když právě ubývá posunem ročního období světlo je dobré ubírat i trochu zálivky ....je to o citu ;) ---.... říkáš že je na parapetu a tam je taky chladněji než v místnosti ... na všechno třeba myslet ..nebo to cítit ;)
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci