Zimování větší venkovní bonsaje- skleník?

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Zimování větší venkovní bonsaje- skleník?

Příspěvekod Juras v 05.12.2018 09:46:23

Jsem ve světě bonsají docela nováčkem, ale vždy se mi velice líbily a tak jsem si pořídil jednu větší (asi metr vysokou) na zahradu. Před zimou dostala vydatnější zálivku, ale přesto nepřežila zimu. Rád bych si podobnou bonsaj pořídil znovu, ale bojím se, ab to s ní nedopadlo úplně stejně. Nemáte nějaké ověřené postupy, jak u těchto větších bonsají postupovat při zimování? Teoreticky bych ji mohl dostat do skleníku, případně jsem přemýšlel o stavbě nějakého improvizovaného skleníku / fóliovníku přímo okolo bonsaje- nevím ale, jetli by to něčemu pomohlo.
Juras

Re: Zimování větší venkovní bonsaje- skleník?

Příspěvekod Martin Kolacia v 06.12.2018 19:32:52

vždy záleží jaký druh bonsaje to byl .... v jakém podnebí bydlíš .... ano dá se tomu pomoci ve skleníku ...někteří pěstitělé používají lehké přitápění pod kořeny topnými rohožemi ... (ale je to pomoc spíše při tvarování , nebo aklimatizace později přesazených stromů)
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Re: Zimování větší venkovní bonsaje- skleník?

Příspěvekod Bumby v 12.12.2018 10:36:47

Já na zimu zakopávám i s miskou. Pak ještě přihrnu hlínu a v zimě přihrnuju sněhem. Zatím jsem bez ztráty kytičky, tak to snad nezakřiknu ..
Kdysi mi zmrzla zemina v misce u jednoho stromku a byl jsem z toho docela špatnej, ale někdo mi napsal ať jsem v klidu, že v přírodě zem taky promrzá, jen to musím na jaře hlídat, aby sluníčko nevzbudilo stromek a on neměl ještě zmrzlé kořeny. To se nestalo a v pohodě to přežil ... Od té doby zahrabávám do země ...
Bumby

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci