Recenzia

časopisy, knihy, DVD, kazety...

Moderátor: Martin Kolacia

Recenzia

Příspěvekod Pivo Ivo v 15.08.2008 20:07:08

Pri surfovaní na nete som našiel zaujímavú recenziu na knihu Colina Lewisa: Bonsaj Umění tvorby. Doporučujem!
www.artforum.sk
IVO
Pivo Ivo

Příspěvekod ondra němec v 21.08.2008 13:17:56

Mimochodem pro všechny, kteří tuto knihu nemají-je teď k dostání v levných knihách za velmi příznivou cenu. To jako by mi napovídalo, že se nějaké další knihy dlouho nedočkáme když tato skončila tak rychle ve výprodeji.
Tou recenzí jsi měl na mysli toto: "Pestovateľské zázraky, mnoho rád a nápadov ako utýrať strom a vypestovať v nádheru zvanú bonsaj." ?
To ale není recenze, jen poněkud přihlouplá upoutávka.
ondra němec

Příspěvekod Vašek Štěpánek v 21.08.2008 17:14:37

ondra němec píše:Mimochodem pro všechny, kteří tuto knihu nemají-je teď k dostání v levných knihách za velmi příznivou cenu. To jako by mi napovídalo, že se nějaké další knihy dlouho nedočkáme když tato skončila tak rychle ve výprodeji.
Tou recenzí jsi měl na mysli toto: "Pestovateľské zázraky, mnoho rád a nápadov ako utýrať strom a vypestovať v nádheru zvanú bonsaj." ?
To ale není recenze, jen poněkud přihlouplá upoutávka.

Tak jsem se byl podivat na www.leavneknihy.cz a nenasel sem ji tam jak rikas...
Vašek Štěpánek

Příspěvekod homola v 22.08.2008 07:41:30

Knih už je dost (viď, Ondro!!!). A když už opravdu něco koupit, tak věc od kontinentálních autorů, nejspíš z Německa. A samozřejmě české knihy. Aby to nedopadlo jako se slavným Tomlinsonem, kterej vydává pinus thunbergii jako druh, který dobře snáší sucho. (Pročež ho samotní Japonci sází v zahradách do těsné blízkosti jezer a na ostrovy. A ve stejném duchu, že má ráda vodu, píše i Kim Se Won.))
homola

Příspěvekod ondra němec v 22.08.2008 08:16:45

Tu knihu jsem v levných knihách skutečně viděl, přímo v obchodě, jsem si tím jist. Že ji nemají na netu, je jiná věc. Apropos, jestli ses díval na www.leavneknihy.cz, tak se divím, že jsi tam vůbec nějaké knihy našel :D .

Tak ona ta kniha od Tomlinsona pro nás až tak moc použitelná není, obzvlášť zhuštěné pěstitelské rady na konci mě pobavily. Vypadá to jakoby naskenoval stejný text x-krát pod různé druhy. Na druhou stranu, ve své sobě jsem byl rád, že ji mám a často jsem si ji prohlížel. Pokud bych ovšem měl dát hodnocení v procentech tak sotva 50. A s tou thunbergii já žádné zkušenosti nemám, jak se jí daří v Čechách?
ondra němec

Příspěvekod Simsa v 22.08.2008 09:02:59

Tak to já jsemknihu v levných nejen našel, ale i hned koupil. Protože se mi dost líbila když jsem ji měl půjčenou. Na netu opravdu není, ale v obchodech je. Díky Ondro za tip. Pavel
Simsa

Ondro

Příspěvekod homola v 22.08.2008 09:09:55

Když ji zaléváš (hodně) a hnojíš (dobře), tak jde v posledních 2 letech realizovat i ten fígl s likvidací prvních pupenů. Takže uspokojivě. Vůbec, já mám takovej pocit, že mi snad obě dvě japonský borovice (tedy i gojo-) rostou občas líp, než sylvestriska.
homola

Příspěvekod Vašek Štěpánek v 22.08.2008 11:19:47

ondra němec píše:Tu knihu jsem v levných knihách skutečně viděl, přímo v obchodě, jsem si tím jist. Že ji nemají na netu, je jiná věc. Apropos, jestli ses díval na www.leavneknihy.cz, tak se divím, že jsi tam vůbec nějaké knihy našel :D .

Tak ona ta kniha od Tomlinsona pro nás až tak moc použitelná není, obzvlášť zhuštěné pěstitelské rady na konci mě pobavily. Vypadá to jakoby naskenoval stejný text x-krát pod různé druhy. Na druhou stranu, ve své sobě jsem byl rád, že ji mám a často jsem si ji prohlížel. Pokud bych ovšem měl dát hodnocení v procentech tak sotva 50. A s tou thunbergii já žádné zkušenosti nemám, jak se jí daří v Čechách?

Dobrá, dobrá....přepis.... měl jsem na mysli www.levneknihy.cz
Vašek Štěpánek

Příspěvekod avitus v 22.08.2008 19:51:27

vsetci nadavaju na Tomlinsonovu knihu a vsetci ju doma maju aj ked nieje lacna.
Naposledy upravil avitus dne 23.08.2008 06:46:51, celkově upraveno 1
zabi bobra-zachranis strom
avitus

Příspěvekod Martin Kolacia v 22.08.2008 20:10:08

avitus: v době kdy ji vydal to byla publikace pro amatéry k pokoukání ...jinak mám názor jako Ondra .... spousta pěstitelských nesmyslů v jednom balení
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Cart v 22.08.2008 20:58:11

tak já mám zatím knihy dvě právě od již zmiňovaného Tomlinsona a z té i docela čerpám a pak mám ještě českou od Jaroslava Pišla a kolektivu a zté zase čerpám rady na pokojové bonsaje. Hodnocení jelikož jsem začátečník tak bych dal oboum tak 80bodu ale různě scháním po netu jiné knihy ale nic moc nenacházím já bydlím v malé vesničce mezi táborem a pelhřimovem a moc možností tu ne koupy není ale na sřední du do budějovic tak tam budu chotit do bonsai center alespon doufám :D
Cart

Příspěvekod Jiří Svačina v 22.08.2008 23:01:33

Proč řešíte termíny nebo zalévání v cizívh knihách ? Je to vždy v návaznosti na místní podmínky. Hary Tomlinson , dle toho co vyprávěl, žil řadu let v USA , nyní poblíž Notingenu ve střední Anglii. Nikde není uvedeno kde ktrá z těch jeho knih vznikla. Překladatelé neprovádějí korekce na naše podnebí - není to snadné a neumí to. Dle konzultace s návštěvou - když v Angli tři dny neprší označí to angličan jako sucho... Když napíše u rostliny že snáší sucho má tím pravděpodobně na mysli tento případ...Vše tam roste "bujně" ale je to z našeho pohledu "řídké" - vytažené. Korigují to stříháním řezem atd. Místní podmínky, třeba vlhkého a teplého jihu Anglie mají jiné termíny i způsob ošetřování rostlin oproti středu a severu Anglie. Žádný překlad vás na to neupozorní - i když se to může někomu zdát, tak to není psané pro nás...
Jiří Svačina

Příspěvekod avitus v 23.08.2008 06:54:25

myslim ze vsetci somnou budu suhlasit ked poviem ze najlepsia a najlacnejsia kniha z nasich zemepisnych sirok je toto nase forum.
zabi bobra-zachranis strom
avitus

Příspěvekod tomikzlesa v 25.08.2008 14:27:51

tak prave kniha od Tomlinsona me nakopla pomohla tam kde sme dneska
jo a Pan Svacina to napsal krasne...
tomikzlesa

Příspěvekod Karlos v 29.08.2008 08:43:02

Takže díky za typ, byl jsem v levných knihách ve středu....ta kniha od Lewise tam byla, a za 150, což je krása. Nemám ji uplně detailně projetou, ale musim říct že je to opravdu jedna z mála užitečných knížek, zaměřená "prakticky" s fotkami v průběhu práce. Praktické rady, jak a co a kdy stříhat, aby to vypadalo tak a tak, jak otrhat jehlice, které větve odstranit, ty oceňuju nejvíc....autor občas obohacuje text i svým lehkým humorem a hlavně nemachruje, přiznává chyby a td.....dobrý.
Ocenil bych ale publikaci která je ještě více zaměřená na techniky tvorby stromů, před tvarováním, i po, s přihlédnutím na tu pěstitelskou část práce....
Karel.
Tož jak to ti Japonci dělaj?
Karlos

Další

Zpět na literatura