pozdrav z jizni Moravy

galerie suiseki

Moderátor: Kulhavý

Re: pozdrav z jizni Moravy

Příspěvekod Martin Kolacia v 13.01.2013 13:57:59

Ano Peter takhle to vypadá profesionálně ... zkusím se s tím focením trochu poprat ...samozřejmě tohle foto je s bleskem a až tak moc lesklý ten kámen není. Má lesklé plochy ale není celý lesklý.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod peterbrod v 13.01.2013 21:30:19

ahoj Martin,bohužel není nic vidět.........napísal pán Syrový,mne to na tieto účely stačí, blesk či umelé osvetlenie zdá sa vytvárajú nežiaduce efekty,tu lesk či tiene- hlavne okolo nožičiek,ale ani mne sa nechce chodiť vonku(okolo obeda,bez slnka,chrbtom na sever by asi bolo riešenie),Peter,nebolo by už vhodné prispieť Tvojou prácou?
peterbrod

Příspěvekod Tomáš Homola v 14.01.2013 09:13:26

Já sice špatně vidím, ale ta Martinova fotka mi přišla jako smysly uchopitelná a zpracovatelná.
Nafotit dobře kámen je stejná věda, jako nafotit dobře bonsai.
Kdo chce, sežene si rady od profíků. Není to ta těžké. Zdroje jsou.
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Příspěvekod Martin Kolacia v 14.01.2013 10:06:27

problém u focení mám ten že mi fotoaparát na automatiku nezaostří přesně ...ano mám i ruční ostření ale to se mi taky nedaří přesně ... je to o vždy o nějaký centimetr před kámen no a pak mám u toho problém se světelností protože mi to foťák při manuálním ostření přesvětluje c|

mám fotoaparát za pár korun , osvětlení taky s tím se nedají čekat žádné zázraky .... jsou fotografové co to umějí udělat suprově a to každou fotku ale já si radši hraju se stromama , hlínou a kamenama než s fotoaparátem ....tož tak :D
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Tomáš Homola v 14.01.2013 10:20:13

Já jsem sem naposledy fotil ten svůj chryzantémák. Vynesl jsem to celé i s pozadím ven a nebylo to stejně nic platné.
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Příspěvekod P.Syrovy v 18.01.2013 18:48:24

peterbrod píše:ahoj Martin,bohužel není nic vidět.........napísal pán Syrový,mne to na tieto účely stačí, blesk či umelé osvetlenie zdá sa vytvárajú nežiaduce efekty,tu lesk či tiene- hlavne okolo nožičiek,ale ani mne sa nechce chodiť vonku(okolo obeda,bez slnka,chrbtom na sever by asi bolo riešenie),Peter,nebolo by už vhodné prispieť Tvojou prácou?

Kameny dlouho nedělám ..... mám jeden dobrej Porcelanit s rozdělanou podložkou ale to není na vytahování ..je řezanej .
p.syrovy
P.Syrovy

Předchozí

Zpět na galerie