Bonsai na Koleji

co se nevešlo jinam

Moderátor: Martin Kolacia

Bonsai na Koleji

Příspěvekod Honkl v 25.10.2017 06:42:52

Ahoj lidi je tu někdo kdo by mi poradil ? Včera jsem hledal minimálně 2 hodinky různé informace ale nikde jsem to nenašel. Rád bych se Vás zeptal co si myslíte o Bonsai na Koleji ? Jsem vysokoškolák a chtěl bych zkusit experimentovat s bonsai :) Jako neočekávám s tím že bych byl nějaký mistr ohledně pěstování Bonsai ale proč to nezkusit :)
Určitě bych byl rád za nějaké rady a porady. Knížky jsem si stáhl a něco pročetl
Potom by se řešila otázka jaká je asi nejlepší kytička protože by byla uprostřed místnosti bez žádného přímého slunečního záření :)
Začal se mi líbit rhododendron je vhodny ? :)
Dekuji
Honkl

Re: Bonsai na Koleji

Příspěvekod PetrC v 25.10.2017 09:22:03

Ahoj,
na koleji, tedy v místnosti, můžeš mít trvale jen nějakou pokojovou bonsaj, ne žádnou venkovní.
Neznám ale žádnou živou rostlinu vhodnou na bonsaj, která by trvale snesla nedostatek světla.
Předpokládám, že ani u tebe na koleji to ale nebude tak zlé, a že tam máš osvětlení alespoň "normální a běžné".
V každém případě bonsaj budeš muset mít trvale na nějakém okně a ještě ji pravidelně otáčet,
aby se ti nenatahovala za světlem. Na stůl, tedy ze světla, může přijít jen krátkodobě, třeba pro nějakou návštěvu
nebo oslavu.
Ale konkrétní druh ti neporadím, dělám jen venkovní bonsaje.
Z logiky věci bych dal přednost něčemu levnému a běžně nabízenému v různých obchodech a květinářstvích.
Takové rostliny budou více odolné a méně náročné. Osobně bych šel třeba do nějakého fíkusu.
Rychle přirůstá, je pěkný a docela dost snese.
Ale mrkni do Libčan k p.Pišlovi, ten ti s pokojovkami poradí, sám je prodává a vydal k nim i nějaké knihy.

PetrC
PetrC

Příspěvekod Honkl v 25.10.2017 09:37:58

Ok diky za radu :) Na ten fikus to vypada nadejne :) tak nejak se zacit musi :) Jinak Mimo kolej bydlim aji v Byte takze bohuzel moznost venkovni bonsai nemam :( coz co jsem koukal na nejake tak to jsou krasne veci :)
Honkl

Příspěvekod PetrC v 25.10.2017 11:50:20

Ale nezapomeň takovou pokojovku včas přesadit. Bývá zasazená v lisovaném hnusu, kde moc nadějí k přežití nedává.
Ale do čeho a kdy, ti poradí někdo, kdo dělá pokojovky nebo zase musíš na výzvědy k tomu p.Pišlovi.
Zem musí být propustná a vzdušná, něco, co pořád propouští vodu a vzduch.
Ale asi neuděláš chybu, když si vybereš zeminu stejnou jako pro venkovní stromky a tady k tomu něco určitě najdeš.
A na koleji bys měl mít pod stromkem podmisku, abys nezlikvidoval nábytek nebo parapet protečenou vodou.

PetrC
PetrC

Zpět na ostatní