Recenzia

časopisy, knihy, DVD, kazety...

Moderátor: Martin Kolacia

Příspěvekod Daniel Pánek v 29.08.2008 09:00:55

Ach jo, Karlosi, pročti si to v klidu, zamysli se na tím, co tam skutečně je, a taky nad tím, co psal pan Svačina. Z té knihy se dá vysledovat řada poučných věcí, ale taky si odnést některé zavádějící poznatky a tvrzení. A že autor nemachruje, se mi tedy nezdá. Některé jeho stromy jsou pro mě ukázkou, jak to nedělat, přestože se chválí, jak skvěle vše vyřešil a zvládl. Název knihy mi pak přijde až nabubřelý, čistě subjektivně, ovšem.
Daniel Pánek

Příspěvekod Karlos v 29.08.2008 13:25:13

Jo ten název jo, souhlasím.
Však já tu knihu nevychvaluju do nebes...čekám na tu pravou. Zatím mě žádná dost nepřesvědčila.
Tož jak to ti Japonci dělaj?
Karlos

Příspěvekod PetrC v 30.08.2008 20:52:03

avitus píše:vsetci nadavaju na Tomlinsonovu knihu a vsetci ju doma maju aj ked nieje lacna.

Já na tuhle knihu nedám dopustit. Dnes samozřejmě uznávám její zanedbatelný přínos pro začátečníka ve smyslu informací o pěstování a tvarování bonsají. Mě ale tato kniha prakticky přitáhla k bonsajím. Pro mě byly tehdy její velké krásně barevné obrázky bonsají prostě úžasné a neodolatelné. Musel jsem se okamžitě pustit do pěstování něčeho tak nádherného. Za to jsem p.Tomlinsonovi vděčný a knihy se už nevzdám, i když jen z nostalgie.
PetrC

Příspěvekod George.Z v 01.09.2008 16:44:08

Taky sem si ji skočil koupit díky za tip.
George.Z

Příspěvekod Cart v 03.09.2008 18:08:43

No mě k bonsajím navedla televize vlastně pořad na čt 1 zahrada je hra sem na to koukal a líbylo se my to tak sem se o to zajímal dál
Cart

Příspěvekod Luděk Urbanič v 16.09.2008 11:39:20

homola píše:Knih už je dost (viď, Ondro!!!). A když už opravdu něco koupit, tak věc od kontinentálních autorů, nejspíš z Německa. A samozřejmě české knihy. Aby to nedopadlo jako se slavným Tomlinsonem, kterej vydává pinus thunbergii jako druh, který dobře snáší sucho. (Pročež ho samotní Japonci sází v zahradách do těsné blízkosti jezer a na ostrovy. A ve stejném duchu, že má ráda vodu, píše i Kim Se Won.))

Nechci se zastávat pana Tomlinsona, ale přidám svoji "středoevropskou" zkušenost s P. Thunbergi: Pěstuji je zhruba 10 let od semene v zahradě, kde si vody moc neužijí a neřekl bych , že nějak skomírají - dokonce jsou vitálnější, než naše domácí P. Nigra.
Tím chci jenom říct, že pravdu nejspíš mají jak p.Kim, tak p. Tomlinson - tedy že tento druh není nějak zvlášť náročný na stanoviště - stejně jako třeba P. Mugo, která roste stejně dobře na okraji rašeliniště, nebo na suchých kamenitých svazích horní hranice lesa.
Luděk Urbanič

Příspěvekod Pavel Vaško v 16.09.2008 12:46:45

S těmi knihami je to tak trochu problém. Není snad jediná kniha, kde by bylo úplně všechno. Lewis je mi blízký stylem, ale připouštím, že pro úplné začátečníky úplně není. Jeho kniha mě zaujala taky proto, že krátce před tím, než jsem ji poprvé viděl, jsem si vykopal 4 jilmy, o kterých toho jinde moc nebylo.
Stejně se mi líbí kniha Davida Prescotta, kde je i trochu teorie z botaniky a řada rad pro skutečné začátečníky.
Takže čím víc knih, tím lépe, i když to trochu leze do peněz. Ale třeba brožurka pana Štolce (doufám, že jsem nezkomolil jméno), je za pár korun a informací je tam hromada, ale tu už jsem dlouho nikde nviděl.
Nám můžou být blízké knihy německých autorů, taky u nás nějaké vyšly.
Pavel Vaško

Příspěvekod robertbonsai v 04.10.2008 22:56:55

Tak jsem jí konečně sehnal v Levných kniháh, v Plzni až ve třetí prodejně, ale stálo to za to. Mám z ní velkou radost :lol: :D :lol:
Robert Černý
robertbonsai

Předchozí

Zpět na literatura