Vypouklé oči KOI

problematika nemocí a zdravotního stavu kaprů Koi

Vypouklé oči KOI

Příspěvekod Jan Uhrin v 23.10.2015 19:55:40

Dobrý den

Měl bych dotaz jestli léčit Koi kteří mají vypoukle oči nebo je utratit. Koi jsou jinak aktivní, přijímají potravu.
Problém nastal při odchytu cca 70 ryb do zimoviště kdy po kontrole zdravotního stavu jsem 8 ryb dal bokem, které měli ranky po odchytu.
Po týdnu v karanténě, kdy se ranky krasně hojili jsem pozoroval vypouklé očiu dvou z nich a po par dnech se ještě trochu zvětšili

Okamžitě jsem obměnil vodu cca 60% a stabilizoval i Koi Stabil od firmy Soll přidal 4kg soli /kubik

Dá se tahle vnitřní nemoc léčit nebo ryby utratit ?
A ještě jeden dotaz ryby jsou společně s ostatními 6sti koi které jsem odlovil a přeléčil . Je tahle nemoc nakažlivá . Karanténa 1000 litru s filtrem uv a vzuchováním

Děkuji za rady
Přílohy
IMG_1736.JPG
IMG_1737.JPG
IMG_1738.JPG
IMG_1741.JPG
IMG_1742.JPG
IMG_1745.JPG
Jan Uhrin

Re: Vypouklé oči KOI

Příspěvekod Tomáš Homola v 24.10.2015 15:00:40

Z akvaristické praxe vím, že vodnaté oči jsou projevem infekční choroby. A konkrétně, že to postihuje často čeleď kaprovitých. Jestli je to ono...?

https://rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Tomáš Homola

Re: Vypouklé oči KOI

Příspěvekod ing. Luděk Štěch v 26.10.2015 17:40:15

Dobrý den,
podle fotek to nemusí být hned bakteriální onemocnění. Může to být také jen reakce na změnu teploty, nebo chemizmu vody, ale bakteriální onemocnění, často se vyskytující v období současných teplot, je také bohužel jedna z možností. Klidně nechte ryby žít, ale doporučuji zvednout koncentraci soli na 7 kg/m3 a nechat je v této koncentraci tak 2 -3 týdny. Předpokládám, že máte teplou vodu.
Po importech z Japonska se to také stává a většinou to vyřeší sůl. Pokud by to byla nějká z bakterióz, tak by se začaly zvedat také šupiny.
Z mých zkušeností se "pouze vyboulené "oči vrací do normálu.
Zdraví Luděk Štěch
Ing. Luděk Štěch
Alcedor s.r.o., Zliv
www.kapr-koi.cz
ing. Luděk Štěch

Zpět na nemoci a zdravotní stav kaprů KOI