Úprava vody v odchovně Lastury ústrič ZKUŠENOSTI

kontrola a udržování kvality vody v nádržích pro chov kaprů Koi

Úprava vody v odchovně Lastury ústrič ZKUŠENOSTI

Příspěvekod Jan Uhrin v 03.04.2016 19:32:19

Dobrý den
Mám problém s Nízkým PH az na 4,5 v moji odchovně cca 1,5m3 vody. Od října do února byla voda v 100% stavu všechny hodnoty optimální. Bohužel poslední měsíc a pul bojuji se stále se snižujícím ph.
Používám KOI STABILL od firmy SOLL (100% spokojenost) bohužel za poslední týden jsme ho aplikoval už třikrát pokaždé se PH ustálilo na 6.5 a pak po třech dnech kleslo na 5 někdy až na 4,5 PH. Používám i Montimineral což je souhrn minerálu ze sopky atd. které jsou ve vodě v Japonsku. PH mi neustále klesá

Podle knihy od pana ing. Luděk Štěch je tento jev normální a doporučuje do vody přidat pytel Lastur ústřic , vápenec nebo drcený mramor.
Na internetu se už objevili v koi prodejnách Lastury ústřic 5kg za 500kč. na 15m3 po dobu 1 roku podle výrobce

Máte někdo s ústřicemi zkušenosti? nebo tam mám dat obyčejný drcený mramor z lomu za 200kč pytel.
Nebo nějaká další rada na dlouhodobé stabilizováni PH a celkově vody v odchovně?

Děkuji Uhrin Jan
Jan Uhrin

Re: Úprava vody v odchovně Lastury ústrič ZKUŠENOSTI

Příspěvekod ing. Luděk Štěch v 05.04.2016 15:40:46

Dobrý den pane Uhrine,
lastury jsou opravdu dobré, já nemám ústřice, ale jen srdcovky a ty fungují zcela dokonale. Cca 5 kg vydrží u nás tak polovinu roku.
Ústřice jsou určitě lepší, v Japonsku jsou totálně všude. V recirkulacích je to normální, že leze pH dolů, koistabil je výborný, ale , jak píšete, musí se opakovat, a proto jsou lasrtury bezpečnější. Už nám kleslo pH i na 3,8 a ryby to přežily, ale to už je extrém. V zahradním rybníčku to tak není.
Luděk Štěch
Ing. Luděk Štěch
Alcedor s.r.o., Zliv
www.kapr-koi.cz
ing. Luděk Štěch

Zpět na kvalita vody v nádržích s kapry KOI