Technika k zajištění kvality vody

kontrola a udržování kvality vody v nádržích pro chov kaprů Koi

Technika k zajištění kvality vody

Příspěvekod Jiří Pavlinec v 01.12.2013 11:55:15

Zdravím všechny a dovolím si založit vlákno k technice kolem jezírek.
Co mě tedy zajímá. Máte někdo zkušenost s tím jestli běžné čerpadlo z gravitačního filtru (ponořené, čerpající vodu jen na hladinu jezírka nebo těsně pod - tedy "hladina-hladina") "utáhne" tzv. aermaster - difuzér přisávající vzduch do výtlačného potrubí?
A druhá věc je to, zda v případě, že do předfiltru (v mém příp. vortex) jsou zaústěny gula i skimer (2x 110KG potrubí) je nutné skimer podpřit dalším čerpadlem nebu bude stačit na každé potrubí nainstalovat šoupata, kterými se bude dát "vyladit" průtok gulou a skimerem? Ptám se proto, že vše je zatím ve výstavbě, takže nemám nic vyzkoušeno...
Dík.
George
Jiří Pavlinec

Re: Technika k zajištění kvality vody

Příspěvekod Jiří Svačina v 01.12.2013 17:00:28

Obojí může a nemusí fungovat , záleží na výkonu čerpadla, v druhém případě i délce potrubí, hladině vody která se čerpáním mění atd.
Zavolejte a přijeďte se podívat....

Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Jiří Svačina

Příspěvekod Jiří Pavlinec v 01.12.2013 17:19:26

Díky za pozvání. Necháme to už ale na jaro. A protože to není z Mikulova daleko, pozvání přijímám. C:)
George
Jiří Pavlinec

Příspěvekod Jiří Pavlinec v 04.12.2013 16:54:14

Protože se zajímám o všelijaká udělátka, která mám mohou ozdravit život, objevil jsem zařízení, které upravuje vodu do neuvěřitelných parametrů. Voda, jak je známo (nebo někomu ještě neznámo) je vynikajícím nosičem informací. Přírodní voda ve zdravém prostředí, protékající přes překážky, získává zvláštní vlastnosti. Nebudu se více rozepisovat. Jen odkážu na jména Victor Schauberger a Masaru Emoto. Tito badatelé zjistili, že voda má zvláštní vlastnosti, které jí dodává okolí. Šikovní následovníci vyrobili zařízení, které obyčejnou vodovodní vodu upraví do podoby, kterou naše těla přímo potřebují (viz. odkazy). Když si tak čtu co to umí, tak se mě až nechce věřit. Chci být ale optimista a budu věřit. A napadlo mě,že by nebylo marné napustit přes toto udělátko vodu do jezírka. Ryby by se musely radostí zbláznit. Je v tom ale háček. Cena. :( Takže se zkouška možná podaří až naškudlím nebo vyhraju ve sportce. Je zajímavé, že to co nabízí náš prodejce je jednou tolik drahé :shock: než kousek z Německa, které je přitom ještě jednou tak velké. Posuďte sami. Kdyby to náááhodou někdo vyzkoušel...dejte vědět :wink:
http://ozivovacvody.cz/?p=produkty
http://www.wasserstelle-shop.de/Martin- ... 308_x2.htm
George
Jiří Pavlinec

Zpět na kvalita vody v nádržích s kapry KOI