Likvidace vlák.řasy

kontrola a udržování kvality vody v nádržích pro chov kaprů Koi

Likvidace vlák.řasy

Příspěvekod Rychna Miroslav v 12.03.2009 20:29:04

Dobrý den,můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti s přípravkem ALGOXAN od Fiapu na likvidaci vláknité řasy?Uvažuji o jeho zakoupení,ale nemám s ním žádné zkušenosti.Prodejci ho vychvalují,ale ...Předem děkuji.Nebo poraďte jiný přípravek osvědčený již v praxi.S pozdravem Mirek Rychna.
Rychna Miroslav

Re: Likvidace vlák.řasy

Příspěvekod ing. Luděk Štěch v 13.03.2009 15:55:56

Dobrý den pane Rychno,
bohužel, ten Váš prostředek Algoxan od Fiapu vůbec neznám, protože jsem ho nikdy nepoužíval, takže já Vám nesdělím zkušenosti žádné. Jedině, jestli by se někdo ozval, kdo to používá.
Zdravím u Vás doma Štěch
Ing. Luděk Štěch
Alcedor s.r.o., Zliv
www.kapr-koi.cz
ing. Luděk Štěch

Příspěvekod Daniel v 29.03.2009 16:47:08

tento připravek jsem použival na valouny porostle řasama v hloubce do 20 cm a je velmi učinný jen ph po něm naroste
Daniel

Příspěvekod Rychna Miroslav v 30.03.2009 03:57:27

Díky za odpověď.S pozdravem Mirek Rychna.
Rychna Miroslav

Příspěvekod NUMA s.r.o. v 01.08.2009 07:34:22

Prípravok Alogaxan je síce dobrý, avšak nezabráni ďalšiemu rastu vláknitých rias. Pôsobí len okamžite, no riasy veľmi rýchlo znova narastú. Osobne už roky používam prípravok Algae STOP, ktorý pôsobí preventívne - teda zabraňuje rastu rias. Oproti Algoxanu má aj tú výhodu, že ak zničíte riasy nejakým prípravkom rýchlo, tak ich zvyšky znehodnotia a zakalia vodu a sú živnou pôdou pre jednobunečné riasy. Ak použijete prípravok pôsobiaci preventívne, riasy vôbec nenarastú a teda ani ich zvyšky neznečistia vodu. Algae STOP sa dá používať aj pri zapnutej UV-lampe, neobsahuje chemikálie a ťažké kovy. Mám ho odskúšaný v nádržiach s japonskými KOI, jesetermi aj veslonosmi, výborne ho znášajú aj vodné rastliny. V minulosti keď som používal iné prostriedky proti riasam, tak vodným rastlinám sa veľmi nedarilo, lekná dokonca prestali kvitnúť.
algae_STOP.JPG
NUMA s.r.o.

Příspěvekod Rychna Miroslav v 24.08.2009 03:42:33

Dobrý den,děkuji Vám za zprávu.Zatím používám přípravek ALGISIN,ale jistě v budoucnu vyzkouším také Váš přípravek ALGAE STOP.Ještě jednou dík.S pozdravem Rychna.
Rychna Miroslav

Příspěvekod perout v 05.05.2010 19:49:01

Prosím o radu:
Kamarád má dá se říci obrovské koupací jezírko cca asi podle mě i více jak 50m3 vody hloubku přes dva metry ve více než polovině koupací části.Další asi 2/3 čistící zóna s půdním filtrem.Jezírko fungovalo déle než tři roky bez problémů , voda jako křišťál.Loni se mu jezírko zbarvilo do tmavě brčálové barvy a vzrostla hodnota Ph!!Myslím si že mu to způsobil přípravek na odstranění vláknité řasy , který loni použil.Poraďte ,jak prosím tuto situaci řešit.
Děkuji všem za rady a pomoc .

S pozdravem p.Perout
perout

Příspěvekod Martin_H v 23.08.2010 16:02:58

Celkem ze široka se funkce i výsledky s přípravkem rozebírali na tomto diskuzním foru http://www.zahrada.cz/forum/zahradni-jezirka/vlaknita-rasa-214185/, třeba Vám to pomůže
Martin_H

Příspěvekod NUMA s.r.o. v 25.08.2010 16:10:52

Myslím že problém kúpacieho jazierka Vášho kamaráta spočíva práve v jeho "čistiacej zóne s pôdnym filtrom" Ak tomu správne rozumiem nemá externý filter ale vodu mu čerpadlo preháňa cez "samočistiacu zónu" (už ten výraz samočistiaca zóna je smiešny). Tento typ filtrácie funguje prvý rok-dva celkom dobre. Nečistoty z jazierka naoko zbiera, no ukladá ich práve v čistiacej zóne (stále v jazierku vo vode) kde nečistoty pomaly hnijú a po čase sa jazierko náhle pokazí. Je to veľký problém, pretože je potrebné všetok štrk vybrať a premyť - ak je požitý zeolit tak všetok vymeniť. Ak by mal poriadny jazierkový filter tak by ho takýto problém nestretol, pretože dobrý filter sa predovšetkým jednoducho a rýchlo čistí, resp. odkaľuje.
NUMA s.r.o.

Zpět na kvalita vody v nádržích s kapry KOI