Rozporky, svorky, závažíčka apod

vše o nářadí, nástrojích a pomůckách pro bonsajovou tvorbu

Moderátor: Martin Kolacia

Rozporky, svorky, závažíčka apod

Příspěvekod galen v 08.02.2011 10:49:23

Dobrý den,
mám dotaz na toto nářadí na bonsaje, v žádném "bonsai" obchodě jsem nenašel nic z výše uvedeného a tak hádám, že se toto shání nějakým nestandartním způsobem. Napadlo mě, že závažíčka (nějaká) by možná mohli mít v modelářství, ale jinak moc nevím. Rozporku si samozřejmě můžu např. vyřezat ze dřeva apod., ale vzhledem k četnosti doporučování těchto metod v knihách předpokládám, že existuje nějaká "jednodušší" a hlavně vzhledově elegantnější varianta.
Ještě mě napadlo, že by možná nebylo od věci shromáždit odkazy na nějaké jiné nářadíčko, které se dá sehnat "jinak", levněji ... Napadaj mě kleště na větve, pilky, konkávní kleště apod., spec. nářadí je poněkud dražší, co myslíte?
Díky
galen

Re: Rozporky, svorky, závažíčka apod

Příspěvekod bretas v 08.02.2011 13:44:20

Hevery a svorky maj prakticky v každým centru. V Libčanech a v Nedrahovicích - kdekoliv jinde. A maj webobchody tak to není problém objednat.
Závaží mě osobně nepřipadaj praktický. Lepší je na tvarování vždycky drát. Namísto závaží můžeš přidrátovat stromek k misce akorát musí bejt dobře ukotvenej.
bretas

Příspěvekod galen v 08.02.2011 14:09:00

Tak Libčanskej i Neratovickej webshop jsem samozřejmě prohledal, ale svorky a rozporky jsem nenašel ani na jednom ... hever samozřejmě jo, ale např. cena pilek mi příjde dost až neuvěřitelná ... nějakej tip?
galen

Příspěvekod bretas v 08.02.2011 14:16:09

Loni měli v obou zmíněnejch centrech všechno. Letos jsem ještě nikde nebyl. Možná není v těch internetovejch obchodech všechno zboží co na krámě.
Speciální pilku bonsajovou nepotřebuješ stačí ti drobnější ocaska. Anebo několik cvaknutí konkávama.
bretas

Příspěvekod Martin Kolacia v 08.02.2011 14:43:56

většinou cena a kvalita jdou ruku v ruce ...vůbec nejlepší je vzít levnou a drahou pilku a zeptat se majitele obchodu jaký je mezi nimi rozdíl , s čím řeže on a co by si koupil :D

dobrou variantou svorek jsou ty prodávané v hypermarketech za pár kaček ...dají se upravit a jsou opravdu levné
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod galen v 17.03.2011 09:33:11

Ahoj, chtěl bych hodit pár stromků a kytek na parapet a nechce se mi vrtat nějaké držáky na truhlík do zdi či do parapetu, ani vlastně nemůžu, smluvně ... chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte o nějakém zlepšováku, který by situaci vyřešil bez nutnosti vrtání ... pokud někdo o něčem víte, díky :)
galen

Zpět na nářadí, nástroje, pomůcky