Borovička (není to pití)

Diskuse o tvarování bonsjí

Moderátor: Pavel Slovák

Re: Borovička (není to pití)

Příspěvekod Luke v 20.04.2013 20:31:58

OK, díky, a co pak s tím dále? Razantněji vracet obrost nebo nechat být nebo jen standardní údržba?

A druhá věc, musím to bohužel vzít podruhé Mospilanem (takové bílé chumáčky, korovnička nebo jak se to jmenuje), můžu i teď? Nebo radši počkat až se svíčky rozvinou a výhony uzrají? No nicméně to se zatím ta potvora víc rozmnoží...

díky za rady, takovéhle fórum je super (zajít do klubu je pro mě časově bez šance)
Luke

Příspěvekod Martin Kolacia v 20.04.2013 22:29:36

standardní údržba , podle stavu nových pupenů uvidíš ... pokud ti sama začne na koncích tvořit víc pupenů (2-3) můžeš se pokusit o nějaké to vracení obrostu (letní střih)

normálně do toho tím mospilanem jdi a zopakuj to po 14 dnech
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Luke v 21.04.2013 09:34:44

super, díky, pupenů je leckde více a rostou jak divé...mám radost, že se chytla...

no jinak, já nikdy nehnojil, mám vzít tohle:

Biogold original 40g
Je to granulovité hnojivo, ktoré sa pomaly a postupne rozpúšťa na substráte.

nebo toto

Hnojivo nutribonsai 250ml
Tekuté hnojivo na bonsaje.

???? (je to z http://www.bonsaj.sk/tvarovanie/hnojivo ... nojivo.php )díky za rady !
Luke

Příspěvekod Martin Kolacia v 21.04.2013 13:40:17

Biogold je super hnojivo , leč hodně drahé (a dává se ho poměrně dost) - samozřejmě pokud máš peněz dost není co řešit ale tomuto stromku určitě bude stačit jakákoliv levnější varianta.
Levnější varianta je smíchat si vlastní Biohnojivo ... V časopise BaJZ byl článek o výrobě hnojiva od pana Kimury - DOPORUČUJI . Nevím přesně ale skládá se z rybí moučky , kostní moučky a sojové moučky. Sám jsem vyzkoušel psí granule s kostní moučkou a granulovaným kravským hnojem ..... v létě se to smíchá přidá voda a nechá se to zapařit nějaký ten týden - (pak to smrdí po čpavku stejně jako biogold :D ) ...nevýhoda je trochu smradu při výrobě (NIC PRO FAJNOVKY) ale funguje to výborně sám takhle hnojím už druhým rokem + stříkám na list i jednou za 14 dní zaleju krystalonem.
Hodně dobré hnojiva s aminokyselinami prodávají pěstitelům marihuany na internetu stačí zadat "Growshop" :wink:
Martin Kolacia

Příspěvekod Luke v 21.04.2013 20:43:22

Jestli je toho potřeba hodně, tak to je pravda, že je to dost pálka.

No já nevím. Ten článek, kde by se tak dal sehnat? No a ty složky, kde to vzít? Jediné, co bych tak ještě věděl, jsou psí granule :-) Ale ten zbytek fakt netuším.

Ty Growshopy...výběr je neskutečně velký, vůbec nevím co vybrat. Třeba toto: http://www.grower.sk/index.php?option=c ... 0&Itemid=2 je tam toho 180 :-(

pochopil jsem, že Plagron ne, Advanced Hydroponics ne, Growth ne, no...dál nevím...dám za to tak max. 400 Kč :-) uf
Luke

Příspěvekod čolek001 v 22.04.2013 15:15:55

Luke píše:Jestli je toho potřeba hodně, tak to je pravda, že je to dost pálka.

No já nevím. Ten článek, kde by se tak dal sehnat? No a ty složky, kde to vzít? Jediné, co bych tak ještě věděl, jsou psí granule :-) Ale ten zbytek fakt netuším.

Ty Growshopy...výběr je neskutečně velký, vůbec nevím co vybrat. Třeba toto: http://www.grower.sk/index.php?option=c ... 0&Itemid=2 je tam toho 180 :-(

pochopil jsem, že Plagron ne, Advanced Hydroponics ne, Growth ne, no...dál nevím...dám za to tak max. 400 Kč :-) uf

...................................................................................................................

Čus
Sám jsem hnojil Fish Mixem,dosti drahé. Jak psal Martin. K. .... vyber něco levnějšího. Tedˇ kupuju granulované slepičince a rohovinu,doplnˇuju Kristalonem Start. Za pár korun hodně muziky,myslím si :D .
Někdy méně znamená více .....
čolek001

Příspěvekod Martin Kolacia v 22.04.2013 17:10:12

Ppokud nemáš prachy tak to neřeš , to bych se na drahé preparáty vykašlal.... ono hnojení minerálním hnojivem je v pohodě a moc to nestojí.

Sám mám ale dojem že od toho co hnojím i organikou , rostliny jsou vitálnější.-
Martin Kolacia

Předchozí

Zpět na tvarování