vánoční hvězda-Poinsettia Pulcherrima

Diskuse o tvarování bonsjí

Moderátor: Pavel Slovák

Re: vánoční hvězda-Poinsettia Pulcherrima

Příspěvekod Ladislav Šuster v 08.01.2009 09:11:11

Na jeden rok práce, s určitým záměrem a s nalézáním zkušeností ...jo,jo dobrá práce - jen tak dál. LADIS
Ladislav Šuster

Re: vánoční hvězda-Poinsettia Pulcherrima

Příspěvekod figgi v 28.03.2013 14:21:41

tak jsem narazil na tenhle článek od pytle. díky za podnětné info. v roce 2011 se u mě v práci na stole ocitla mini vánoční hvězda..cca 12 cm od povrchu hlíny. cely rok 2012 jsem ji pouze zaléval s tím že jak dlouho vydrží. Když zdárně bojovala a vytvářela nové výrůstky a listy, začal jsem ji pravidelně dle ochablejších listů otáčet ke světlu. O vánocích 2012 sice nevykvetla, ale aspoň vytvářela nové listy. Bohužel byl jsem v únoru pak 3 neděle pryč a kolega který mi ji občas v nepřítomnosti zalil, tu už tentokrát nebyl. No měla na mále...totálně uschla (malý květináček asi 6cm). Koupil jsem takovéto tužkové hnojivo co nalámete a strčíte do hlíny kdy pomalu uvolňuje látky...no týden se nedělo nic, opadl i poslední lístek z celkových tří stonků dlouhých těch cca 12 cm. Jeden jedinej mini pupen cca 2mm byl jakby nevylezlý z konečku nejnižšího stonku, poslední pokus tedy byl dát ji k oknu (jihovýchodní strana). No k mému překvapení dokonale využila onoho jediného březnového slunečného víkendu co byl a vyrazila rovnou do tří červených lístků. ...takže vzhledem k tomu jak je statečná, rozhodl jsem se z ní udělat bonsai...toť začínající příběh jedné rostliny:) díky za zdejší přínosné info, hlavně pytlovi. Pořád mi není jasné jak ji přesně stříhat, jestli třeba jako u vína za očkem, nebo je to jedno.
figgi

Předchozí

Zpět na tvarování