Adminovi -videa

Vaše náměty, připomínky, a dotazy k Novému Diskusníku

Adminovi -videa

Příspěvekod PetrC v 07.01.2009 00:39:53

Zdravím admina v novém roce,
mám připomínku nebo dotaz ohledně možnosti videa jako přílohy.
Propátral jsem zde diskuze ohledně videa, ale myslím, že zde chybí věc, která se měla podle mě objevit jako první a tou jsou jakási pravidla a návod pro vkládání videa.Probíralo se zde otáčení bonsají, zaznělo pár amatérských dotazů a pár (i odbornějších) odpovědí, ale nikdo nevíme, jaké formáty videa jsou povoleny, jaká velikost videa je optimální (abych s třeba brzy nevyčerpal "kvótu" na přílohy nebo zbytečně nezahlcoval server) a co by bylo velmi dobré, nějaký jednoduchý návod na vytvoření takového videa.
Mluvím samozřejmě za nás, amatérské uživatele počítačů a za neznalé cizch jazyků. Ti vzdělanější v IT-technice se jistě pousmějí nad mým problémem, ale věřím, že nemluvím jen za sebe.
Alespoň v rubrice Bonsaje jsem zřejmě druhý člověk po p.Slovákovi kdo využil možnost vložení videa, ale je možné, že jsem druhý, protože jsem to vůbec dokázal. Další si třeba prostě neporadili a třeba by měli zájem. Z diskuze jsem pochopil, že zakázaný formát je MOV, že naopak povolený formát je SWF, že pan Slovák použil velikost videa 1,5-3,5 MB, že se má bonsai otáčet po směru hodinových ručiček -To jediné je na diskuzníku po větším pátrání k dispozci. Mě to k úspěšnému vytvoření a vložení videa stačilo, ale třeba je formátů povolených více, třeba by byla možná větší velikost videa -mně trvalo vytvoření prvního videa skoro celý den (natočení digitálem, vyhledání konvertoru na netu, vč. jeho zprovoznění a nastavení optimání velikosti videa).Další už mi půjdou relativně rychle (a jsem na sebe pyšný, že jsem to zvládl sám), ale je to "neprofesionální", je to z nouze cnost. Dotazovat se místních přispěvatelů zběhlých v IT technice zřejmě nemá smysl, jejich rady jsou pro amatéra bezcenné, protože nejsou "polopatické" není to jednoduchý návod "krok za krokem", předpokládají plno znalostí, které amatérům jako mně chybí. Skvěle se zhostil "vyučování" v tvorbě virtuálů Pepa Soukal. Dal nám amatérům polopatický návod jak na to. Teď každému amatérskému zájemci stačí jít bod po bodu a zkoušet a trénovat. A právě návod podobného stylu by se hodil i k tvorbě videa.
Zdraví PetrC
PetrC

Re: Adminovi -videa

Příspěvekod stach v 07.01.2009 21:01:45

I já zdravím v novém roce.
Popis ke zpracování videa zatím není oficiálně právě proto, že bych rád dal dohromady optimální řešení. Zatím je povolen pouze formát swf do 5MB. Pokud si někdo vyžádal, poslal jsem mu neoficiální návod mailem, včetně doporučeného softwaru, v praxi ověřeného a dostupného zdarma.
Jestli točit objektem na videu po nebo proti směru je samozřejmě, z mého technického pohledu, úplně jedno, byť jsem k tomu dal samostatný příspěvek k diskusi. No, potřeboval jsem vyzkoušet anketu v novém fóru :)
Bohužel se mi zatím nepovedlo sehnat program, který by umožňoval "ruční ovládání" vystaveného videa: otáčení,přibližování a pod. a byl legálně zdarma. Já sám mám pouze komerční a ne zrovna laciný software, který, z pochopitelných důvodů, dál distribuovat nemohu. Až bude víc času, zkusím se jeho vyhledávání víc věnovat. Teď ale prioritně potřebuji vyřešit pár technických věcí souvisejících s výrazným posilováním serveru.
stach
Site Admin

Re: Adminovi -videa

Příspěvekod PetrC v 08.01.2009 09:07:34

Ok, takže celá věc je vlastně ještě v řešení.
Díky za odpověď,
PetrC
PetrC

Zpět na Vše k provozu Nového Diskusníku