Zvýšení kvóty na obrázky

Vaše náměty, připomínky, a dotazy k Novému Diskusníku

Zvýšení kvóty na obrázky

Příspěvekod PetrC v 27.04.2008 09:46:31

TO admin
Zdravím,
měl bych jednu, domnívám se, že důležitou, připomínku. Při hledání některých starších témat a informací jsem si všiml, že řada přispěvatelů své starší příspěvky obírá o obrázky nebo je úplně likviduje. Dělají to proto, že každý z nás má omezenou "kapacitu" obrazových příloh a likvidací starších příspěvků si svůj příděl zachovají déle. Celý příspěvek je tak ale prakticky zničený!
Když se nějaký "hloupý" nováček dotáže už po stopadesáté na nějakou základní věc nebo na informace o konkrétní rostlině, bývá zde nejčastější odpovědí to obligátní "Hledej v celém fóru a najdeš co potřebuješ"!
Jenže otevřu příspěvek začínající: "Tento stromek jsem vyzvedl".....místo fota následuje prázdný flek,......"provedl jsem tyto úpravy.....a s výsledkem jsem spokojen".....opět prázdný flek.....
Nebo někdy: "Mám problém s touto větví, poraďte"..... a opět prázdný flek ...."děkuji za radu , nyní po opravě větev vypadá takto"..... a zase prázdný flek!
Já vidím největší smysl tohoto a jiných podobných fór právě jako jakýsi archiv, kam se člověk může vracet a kde se začátečník může učit a nemusí znovu objevovat objevené.Ale vymazáváním celých příspěvků nebo jejich obrazové části jsou vědomosti , rady a zkušenosti definitivně pryč!
Nedalo by se třeba každoročním obnovením povolené "kapacity" obrazových příloh přispěvatelům tomuto zabránit? Nebo třeba od určitého počtu příspěvků "kapacitu" přispěvateli automaticky navýšit.
Já myslím, že nějaké zahlcení fóra nehrozí -obrázky mimo téma fóra můžete přeci smazat sami, velikost obrázků je také omezena a zdaleka ne každému se chce udělat slušnou fotku nebo virtuál a umístit ji na fóru. A bohužel, evidentně se nikomu nechce škemrat o navýšení kapacity a čekat neurčitou dobu, jestli bude vyslyšen nebo ne. Prostě svůj starý příspěvek smaže a může znovu psát hned.
Takže se ještě jednou a určitě ne jen za sebe přimlouvám za rychlé řešení zabraňující ztrátám dobrých příspěvků.
PetrC
Naposledy upravil PetrC dne 28.04.2008 20:30:08, celkově upraveno 1
PetrC

Příspěvekod Jan Káňa v 27.04.2008 20:47:23

Souhlasím s Petrem.
Zrovna včera jsem procházel starší příspěvky a musím uznat, že je smutné, jak jsou znehodnocovány.
Přitom paradoxně mizí zajímavé fotky aktivních členů fóra z kvalitních témat a k vidění jsou jen fotky s popiskem "Co to je a dělají se z toho bonsaje?", "Mam BONSAI a nevim co to je za druh nevim o ni vubec nic" !!
Mimochodem tyhle názvy témat se tu poravdu vyskytly!
Nevím, jaký je to po technické stránce problém, ale já to vnímám jako ztrátu.
Jan Káňa
Jan Káňa

Příspěvekod Josef Soukal v 28.04.2008 09:06:58

I já jsem několik svých starších obrázků smazal z důvodu hospodaření s přidělenou kvótou, ale pokud k tomu došlo, tak to byly většinou obrázky "nepodstatné". Asi to byla chyba. Pokud někdo bude chtít nějaký obrázek vidět, můžu ho vložit zpět (pokud se mi ho povede dohledat). Stačí napsat, klidně i na mail. Dál už mazat nebudu...
Josef Soukal

Příspěvekod homola v 28.04.2008 10:17:48

Taky by se možná mohly zkusit tisknout peníze na kopírce, potažmo ti holubi, kdyby mohli létat do úst.
homola

Příspěvekod PetrC v 28.04.2008 20:29:35

To Homola
moc jsem nepochopil tu reakci. Jestli to chápu správně, jde o nepodstatnou věc a máme si trhnout nohou? Je to oficiální stanovisko provozovatelů fóra? Zajímavé, myslel bych si, že snahou bude zachovat něco víc než jen výkřiky typu....Dostal jsem bonsaj, nevím jakou, nevím co s ní, hledat se mi nechce, poraďte.....
PetrC
PetrC

Stanovisko admina

Příspěvekod stach v 28.04.2008 23:24:47

Omlouvám se, ale dost dobře nevím, co je to "rychlé řešení zabraňující ztrátám dobrých příspěvků" ?
Admin, ani nikdo z moderátorů, rozhodně nemaže obrázky u příspěvků. Pokud je mažou jejich autoři, těžko jim v tom zabráníme. Pokud je mažou z toho důvodu, že se jim "nechce škemrat o navýšení kapacity", tak mne to mrzí, ale je to asi tak to jediné, co v té věci mohu dělat. Ti, co si o zvýšení kvóty napsali, ji dostali, bez výjimky, navýšenou. Ti, co nenapsali, ji nedostali. Bohužel nemám tolik času, abych pravidelně kontroloval, zda nekdo kvótu vyčerpal či se k jejímu vyčerpání blíží. Pokládám za užitečnější věnovat takto "uspořený" čas raději nekonečnému boji proti spamerům neustále atakujícím toto fórum.
"Každoroční obnovení povolené kapacity" není řešení. Když někdo dosáhne limitu v březnu, bude muset čekat do ledna příštího roku ? Úvaha o tom, že "zahlcení fóra obrázky nehrozí" je pravdivá pouze zčásti: opravdu nehrozí, protože když bude vyčerpána kapacita diskového prostoru, prostě nebude možno nové obrázky nahrávat, nebude možno vkládat nové články ani komentáře. Několik návštěvníků tohoto webu ostatně takovou situaci zhruba před rokem zaznamenalo a konkrétně to postihlo jednu z osobností pohybující se na tomto webu - dotyčný sice kvótu měl, ale obrázky vložit nešlo. Neškemral, prostě se ozval, že je problém. Vyjednali jsme tehdy s provozovatelem serveru velkorysé navýšení diskového prostoru, ovšem provozovatel serveru není charita a je mi jasné, že příště již tak vstřícný být nemůže. A jaký je momentální stav: obrázky k příspěvkům ve fóru (zdůrazňuji jenom ve fóru) zabírají 3/4 celkové diskové kapacity serveru, takže úvaha o tom, že obrázky z fóra mají zanedbatelný vliv na celkové využití prostoru, se mi jeví jako poměrně lichá.
Jsme si samozřejmě velice dobře vědomi toho, že obsah serveru bonsai-dnes.cz je pro komunitu návštěvníků cenný a zajímavý i jako archiv a rozhodně nemáme v úmyslu jeho obsah jakkoliv filtrovat či mocensky redukovat. Hledáme tedy perspektivní řešení, které by pomohlo udržet kontinuitu tohoto internetového projektu pana Stropnického. To řešení se rýsuje, k realizaci by mělo dojít zhruba někdy v létě. Myslím si, že do té doby s diskovým prostorem vystačíme, takže vkládejte smysluplné příspěvky se zajímavými obrázky. Pokud někomu dojde místo, nechť neškemrá o nové a prostě napíše :)
KS
PS: Děkuji panu Homolovi za reakci, jeho zkratce velice dobře rozumím ;)
stach
Site Admin

Příspěvekod PetrC v 29.04.2008 21:05:29

Jsem rád, že alespoň někomu je reakce p.Homoly jasná.
Jak je zřejmé z mých příspěvků výše, nenavrhoval jsem žádnou cenzuru příspěvků týkajících se témat tohoto fóra ani jsem nikoho neobviňoval z mazání něčích příspěvků. Jen jsem se odpovědné lidi pokusil v dobrém upozornit na problém a dal jsem i návrhy na možné řešení. Jestli k něčemu jsou nebo nejsou musí samozřejmě posoudit ti co to tu provozují. Nejjednodušší řešení mi ovšem přišlo takové, které by nikoho nenutilo svoje příspěvky mazat. Realita je často taková, že když chce někdo poslat příspěvek a nemá už volnou kapacitu, nepíše žádost o navýšení kapacity, ale smaže některý svůj starší příspěvek. Někdy se nic neděje, ale někdy je zničeno pěkné téma a to je, alespoň pro mne velká škoda.
Jsem samozřejmě rád, že se hledá "perspektivní řešení" a držím palce aby se zadařilo.
Zdraví PetrC
PetrC

Příspěvekod homola v 30.04.2008 07:46:18

Jakkoliv to tak asi nevypadá, ta kopírka je taky řešení.
Je to spíš takovej kóan. Někdo ví sám, jinému stačí pár slov a někdo prostě potřebuje tím sandálem přes hlavu.
Mě na tom nejvíc fascinuje, že tady pan Stropnický a možná i z větší části pan Stach poskytují lidem něco zcela zadarmo, co jinde po světě není. Tyhlety stránky. Světe (ne)div se, ale hosting a především traffic (bandwidth) cosi stojí. Taky PHP scripty a celý redakční systém nevychrlilo kami pravěkého vulkánu. A i ta samozřejmost, že někdo většinou vlastně ryze ztrátově jezdí po bonsajových akcích a cvaká spouští, si vyžádá nějaké náklady - čas, spotřeba pohonných hmot atd.. (Tohle byl ten sandálek na lebce, ten poslední odstavec.)
Obdivujeme Japonsko, ale většina z nás by tam po dvou měsících se svým přístupem k materiálním záležitostem hlady a doprovodným šokem z reality uhynula.
homola

Příspěvekod Josef Soukal v 30.04.2008 07:47:55

PetrC píše:... Nejjednodušší řešení mi ovšem přišlo takové, které by nikoho nenutilo svoje příspěvky mazat. Realita je často taková, že když chce někdo poslat příspěvek a nemá už volnou kapacitu, nepíše žádost o navýšení kapacity, ale smaže některý svůj starší příspěvek. Někdy se nic neděje, ale někdy je zničeno pěkné téma a to je, alespoň pro mne velká škoda.

Ano, někdy se nic neděje, proto považuji za rozumné, aby všichni, kteří potřebují zvýšit kvótu, nejprve prohlédli své staré příspěvky a ty opravdu nepodstatné obrázky odstranili.
Nechat si zvýšit kvótu a zanechat za sebou stovky kB balastu je k ničemu.
Příklad: Někdo nafotí strom ze všech stran a vloží 5 fotek. Poté mu někdo vytkne, že jsou fotky nekvalitní. Dotyčný tedy nafotí strom znovu ze všech stran a vloží dalších 5 fotek - viceméně stejných, jako byly ty předchozí. Ty staré fotky však už nesmaže...
Josef Soukal

Příspěvekod ondra němec v 30.04.2008 08:42:29

Já sice ty páně Homolovo reakce chápu, ale na druhou stranu mi přijdou trošku přehnané. Tenhle server tu je, předpokládám, že ho pan Stropnický provozuje dobrovolně a tak se návštěvníci snaží jeho funkce využít.Snad se provozovatel neurazí, ale myslím,že pokud by tu nebyl tento server, byl by tu jiný, jde jen o nabídku a poptávku. Neustále zdůrazňovat, že někdo něco dělá zadarmo a pro ostatní mi přijde zcela zbytečné. Nechci se provozovatelů -majitelů dotknout, ale nemyslím si, že tento server provozují z čirého altruismu a lásky k lidem, ale ať už jsou jejich motivy jakékoliv, jsem rád, že existuje.
ondra němec

Příspěvekod pas v 30.04.2008 09:47:40

To já pro změnu ty páně Homolovy reakce resp. příspěvky nechápu. Ono možná by stálo za to zamyslet se, komu ty svoje příspěvky píše. To, že se zde scházejí pěstitelé bonsají neznamená automaticky, že všichni jsou japanologové a proto nevím jestli si každý jeho "koány" a "wabi foťáky" přelouská. Ani věty typu "Světe (ne)div se, ale hosting a především traffic (bandwidth) cosi stojí. Taky PHP scripty a celý redakční systém nevychrlilo kami pravěkého vulkánu. " možná mnohým nic neřeknou. P. Homola chce zřejmě ukázat, že umí perfektně anglicky, tak své příspěvky těmi anglikanismy pěkně prošpikovává a balí do mouder východní filosofie, ale možná, že kdyby se to pokusil napsat úplně obyčejně hezky česky, pravděpodobně by našel větší pochopení.
P.S. : To, že pěstuji bonsaje, ještě neznamená, že obdivuju Japonsko.
pas

2 pas:

Příspěvekod homola v 30.04.2008 10:10:07

Anglicky perfektně neumím. :-( Ta slova, související s webem se ale dnes běžně používají i v češtině. Nemůžu za to, že české výrazy se obecně neuchytily, stejně jako se třeba kdysi neuchytil míč kopaný, nebo ještě dříve ten Sovákův hlubozník. Wabi foťák byla legrace ve chvíli, kdy jsem se nechtěl kriticky rozepisovat o stavu mně přístupné techniky, když mi tahle jinak docela vystačí. Ostatně, Ondřej a ostatní přemýšlejícíi lidi to tak zjevně pochopili. Kóan je logikou neřešitelná slovní hříčka, česky možná definovatelná jako forma jinotaje, které má navést člověka k pochopení skutečného stavu věcí kolem něj. Pokud byste třeba občas udělal něco pro to, aby tenhle Internetový projekt dál mohl běžet (to je další jinotaj), tak byste to věděl. No, raději polopatě, psalo se o tom v časáku Bonsaje a japonské zahrady.
homola

Příspěvekod PetrC v 30.04.2008 12:57:51

Josef Soukal píše:
...považuji za rozumné, aby všichni, kteří potřebují zvýšit kvótu, nejprve prohlédli své staré příspěvky a ty opravdu nepodstatné obrázky odstranili....

Ano, do písmene souhlasím a sám se snažím o to samé. Když se mi nedostávalo kvóty, vymazal jsem část zbytečných příspěvků.
Ale řada dobrých přispěvatelů svoje příspěvky maže bez ohledu na to zda mají nebo nemají nějakou hodnotu! Myslím si, že stojí za to nějakým způsobem zajistit zachování dobrých příspěvků. A o tom jsem celou dobu mluvil.
Jestli p.Homola požaduje v duchu filozofie "co by za to daly děti v Africe" nějakou pravidelnou chválu, měl by nám to nějak sdělit. Z uštěpačných poznámek to zřejmé není, ale jistě si nějak poradíme a nějaké poděkování sesmolíme :wink:
Každý z nás dělá nějakou práci, každý z nás má dobré dny a dny špatné, každý z nás se cítí často nedoceněný. To ale nikoho neopravňuje přenášet svoje nálady na dílo a na ostatní okolí. Provozovatel fora se toto rozhodl poskytnout veřejnosti zdarma, nikdo ho k tomu nenutil, tak nevím proč ty poznámky co by kdo kde jinde ve světě všechno platil. My řadoví občané třeba neplatíme za přístup na toto fórum, ale zase platíme jiné věci, které platit ve světě je považováno za nenormální.
Třeba by se ti zmiňovaní Japonci raději přestěhovali k nám do ČR, kdyby zjistili v jakém ráji si to tady zdarma žijeme :)
Naposledy upravil PetrC dne 01.05.2008 11:01:19, celkově upraveno 1
PetrC

2 PetrC

Příspěvekod homola v 30.04.2008 13:19:18

Ano, (pravidelná) chvála pánů Stacha a Stropnického je, myslím, dost na místě. Ne každej člověk na světě je blahovolnej jedinec, kterej rozdává ze svého cizím lidem.
Uštěpačné poznámky jsou namířeny víceméně proti těm, kterým by zjevně nepomohl ani padající botník (jinotaj). A co jeden! (Umocnění jinotaje.)
Pochybuju, že se Japonci nechtějí dožít své budoucnosti. Rozesmátý hlupák na větvi s pilkou v ruce je evropská specialita.
homola

Příspěvekod Martin Kolacia v 30.04.2008 21:49:15

homola: ze svého cizím lidem ? ...tak tohle je asi taky jinotaj ne ? :lol:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Další

Zpět na Vše k provozu Nového Diskusníku