bonsai.cz

Vaše náměty, připomínky, a dotazy k Novému Diskusníku

Byli by jste pro spojení obou diskuzních fór?

ANO
6
75%
NE
2
25%

Celkem hlasů : 8

bonsai.cz

Příspěvekod andre.marek v 04.12.2005 21:07:21

Dobrý den, nedaly by se nějak spojit fóra na bonsai.cz a na bonsai-dnes.cz? Nebo převést příspěvky z bonsai.cz? Byly tam hodně užitečné věci, tak pokud by to aspoň trochu šlo, myslím, že by to bylo jedině dobře. Za odpověď děkuji.

Nevim

Příspěvekod stach v 04.12.2005 21:27:44

Rozhodně bych proti nebyl, jenom nevím:
  • zda a jaká data jsou k dispozici
  • zda je náš systém a systém na bonsai.cz kompatibilní (přiznám se, že nevím, jaký fórový systém bonsai.cz používá)
  • zda budou přátelé z bonsai.cz pro

Za server bonsai-dnes.cz mohu slíbit, že jsme ochotni se o případnou datovou migraci pokusit
stach
Site Admin

Data

Příspěvekod andre.marek v 04.12.2005 21:39:31

Data jsou v pořádku, aspoň teda myslím. Mi se podařilo dostat se na fórum po útoku - asi týden po a data tam byly. A co se týče sstému, tak ten je myslím totožný. Myslím, že by stálo za to udělat jednotné fórum.

Příspěvekod Josef Soukal v 05.12.2005 08:33:22

Dobrý den všem a díky za vytvoření nového fóra.
Určitě nemá smysl provozovat dvě defakto stejná diskusní fóra současně, asi by tak vznikaly jen zmatky. Proto se přikláním k tomuto nápadu a doufám, že obsah "našeho starého" fóra z bonsai.cz nebyl ztracen, to by byla opravdu škoda - bylo tam mnoho cenných informací, které jinde nenajdete. Zdraví Josef
Josef Soukal

"staré" forum bonsai.cz

Příspěvekod Jiří Vondruš v 05.12.2005 13:20:53

Protože doma zatím nemám v provozu internet ( původní počítač má syn na koleji v Brně), v zaměstnání jsem si příspěvky ze sekce Tvarování a Pěstování ukládal jako dokumenty, částečně upravoval ( vypouštěl některé řádky odkazů a tabulek, trošku upravil formát a pod.) tak, aby se objem dat trochu zmenšil ( ale ne zase tolik, aby vše postrádalo smysl a řád, jména diskutujících zůstala, i datum) a mohl si je uložit doma pro pozdější studování. Pokud má někdo zájem, ozvěte se, vložím ukázky, příp. někomu vše pošlu. Tím by se alespoň podstatná část toho nejlepšího zachovala.
Jiří Vondruš

Bonsai. cz

Příspěvekod Svačina v 05.12.2005 13:35:42

Děkuji moc autorům předchozích příspěvků, za zájem , že si na nás vzpoměli - když jsme v nesnázích .
Naše stránky i fórum bonsai.cz jsou nekomerčním projektem mým a Michala Budíka. Fórum s využitím zcela shodného a VOLNĚ DOSTUPNÉHO - t.j. bezplatně šířeného programu provozujeme dva roky . Shodný program pro fórum využívá například IBC - Internet Bonsai Club a pravděpodobně stovky dalších uživatelů. Pokud, jak jsem se dnes dozvěděl, to našim kolegům není známo , je to pro mě dost překvapivé zjištění, svědčící o dost malé informovanosti .
Bonsai.cz po odstranění desítek falešných uživatelů, následků několika opakovaných útoků a stěhování servru , bude s novější verzí programu během několika dní opět v provozu. Veškeré vaše příspěvky a data jsou zachovány v zálohách a nebyla poškozena.
Nad duplicitou s tímto novým rozsáhlým projektem se zamyslíme. Po poradě s vámi pravděpodobně naše fórum zúžíme a zmenšíme, upravíme do klubové formy, a to tak, aby sloužilo bezprostřední adresné korespondenci našim stálým návštěvníkům a dopisovatelům , ale i všem tvořivým lidem kolem bonsají, i všeho co s nimi souvisí...
Hezký zbytek dne a bohatou mikulášskou nadílku vám všem přeje Jiří Svačina 5.12.2005 v 13,20
Svačina

Re: Bonsai. cz

Příspěvekod stach v 05.12.2005 16:02:47

Svačina píše:Shodný program pro fórum využívá například IBC - Internet Bonsai Club a pravděpodobně stovky dalších uživatelů.

IBC používá SMF, funkčně obdobný systém jako námi využívaný phpBB. Uvažoval jsem o jeho nasazení na bonsai-dnes.cz, ale nakonec jsem dal přednost phpBB, v SMF mi něco nevyhovovalo, ale už si nepamatuji, co to bylo.
Svačina píše:Pokud, jak jsem se dnes dozvěděl, to našim kolegům není známo , je to pro mě dost překvapivé zjištění, svědčící o dost malé informovanosti .

Ano, v této věci jsem opravdu málo informován, fórum na bonsai.cz jsem nesledoval, viděl jsem jej jednou, při jeho spuštění a jeho software jsem nikterak nestudoval (a i kdyby, uz bych si to stejně nepamatoval :oops: )
Pan Stropnický si mne najímá na věci, které on sám nechce řešit (proto také neví, jaký fórový sw bonsai.cz využívá) a já pro něj hledám optimální řešení. Ostatně, vývoj v integraci tohoto fóra do projektu bonsai-dnes.cz bude pokračovat, myslím, že je na co se těšit :idea:
stach
Site Admin

ADMIN Re: "staré" forum bonsai.cz

Příspěvekod stach v 05.12.2005 17:25:49

Jiří Vondruš píše: Pokud má někdo zájem, ozvěte se, vložím ukázky...

Prosím, vkládejte do Nového Diskusníku bonsai-dnes.cz pouze materiály, s jejichž zveřejněním dal souhlas autor, popř. majitel autorských práv. Byl bych nerad, aby byl Nový Diskusník obviňován z vykrádání obsahu (byť cenného a /dočasně/ nedostupného.)
Děkuji.
stach
Site Admin

Nový diskusník

Příspěvekod Jiří Vondruš v 05.12.2005 20:16:58

Nehodlám do tohoto i jiného dalšího fóra vkládat příspěvky od jiných uživatelů, které jsem si uložil do svého PC ze starého dobrého fóra pana Svačiny a Budíka - asi jsem to nevhodně napsal nebo to bylo trošku jinak chápáno.
Měl jsem představu, že bych kopie předal administrátorům původního fóra jen proto, aby se na to nejlepší, co bylo uveřejněno, nezapomnělo, anebo těm, kteří by kopie chtěli jen pro vlastní potřebu. A jak jsem uvedl, jména autorů příspěvků zůstala zachována. Nikdy jsem si žádný cizí příspěvek nepřivlastnil a pokud jsem třeba v poradníku na bonsai-dnes.cz uváděl rady pro pěstování, vždy jsem uvedl zdroj a autora knihy, ze které jsem čerpal.

K provozu obou diskusních fór : klidně mohou být provozovány obě souběžně. Já jako uživatel budu hledat rady, návody, poučení a inspiraci na obou.
Jiří Vondruš

fórum

Příspěvekod Svačina Jiří v 05.12.2005 21:24:39

Dobrý večer
Přátelé mám pro vás zprávu která je řešením situace. Před chvílí se Michalovi podařilo původní stránky opravit a znovu zpřístupnit .
Svačina Jiří

Re: bonsai.cz

Příspěvekod pavel.benes.123 v 24.06.2009 16:48:29

jsem pro
pavel.benes.123

Zpět na Vše k provozu Nového Diskusníku