Asi taky začnu svojí bonsai školu :-)

dohady o podnikatelské etice, politice, inteligenci oponentů a podobné podstatnosti

Asi taky začnu svojí bonsai školu :-)

Příspěvekod Tomáš Homola v 11.01.2014 09:30:19

http://www.bonsaiempire.com/tree-species/juniper#movie
Těžko říct, jestli si z lidí dělají legraci, nebo jsou fakt tak moc hloupí. Možná od obojího něco. I to entrée je vlastně vrchol trapnosti. :(
Když se tohle postaví proti těm komentům W. Palla, tak se to vlastně ani srovnat nedá.
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Re: Asi taky začnu svojí bonsai školu :-)

Příspěvekod Martin Kolacia v 11.01.2014 10:44:49

kde to je ? .......... nechce se mi to prolézat .......... má to ale hezky začátečnicky přehledné
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Tomáš Homola v 11.01.2014 12:40:52

Aha. Já psal o tom videu, Martine. Jsem to tam nenapsal. Bylo to na FB jako přímý odkaz na video.
Na druhé straně, i ty psané informace, pokud někdo třeba má knížky od Kim Sae Wona...
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Příspěvekod Martin Kolacia v 12.01.2014 12:08:51

ty já nevím na co kafráš , ale mám za to že i ti kteří se to snaží udělat jednoduše a poutavě pro amatéry tady mají místo ....... ne všichni začínají jako vědci studiem , ale naopak pokusem a nezdarem .......citem
Martin Kolacia

Příspěvekod Tomáš Homola v 12.01.2014 22:02:29

No, když už třeba mají jako jeden z nejpopulárnějších druhů uvedený J. chinensis, pak u toho snad panuje obecná shoda na bohaté zálivce přes korunu při dobře propustném substrátu. Např. Rada od Korejce, pěstitele v zemi s nepoměrně vlhčím klimatem než je třeba u nás.
Ale primárně mi šlo o tu opičárnu s tím videem. text jsem ve chvíli vkládání neregistroval.
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Příspěvekod Jiří Svačina v 13.01.2014 11:15:17

Proč se "vzrušujete :roll: " někdo je více zahradník , další bohatý a hotovou rostlinu koupí a jen vystaví, a někdo je tak dobrý že si troufne to co umí předávat ..... učit.....dost místa pro všechny, zvlášť pokud se podporují.... :D ..... Všelijaké školy jsou všude po světě .... základní, ...i vysoké, lepší i horší, nebo třeba i jako u nás teď dost populární špička ledovce - Plzeňská práva........ Úroveň každé školy je částečně odvislá od země kde je provozována, jejího zřizovatele, její organizace ale i orientace - Japonsko - Evropa .... a rozhodující vliv má pochopitelně úroveň vyučujících, tedy i škol které tito lidé vystudovali, zázemí, knihovny, databáze , zkušenosti z praxe, - znalosti... umění něco naučit žáky ....

A ty informace k podmínkám pro pěstování rostlin v půdě i nádobách, zálivky, atd..... jsou dost rozdílné už i jen v různých regionech u nás v česku,// je používán celoročně vytápěný skleník, nebo studený skleník jen k zimování, či čistá venkovní kultura atd. // ... nejde napsat a nebude fungovat univerzál na podmínky stanovišť v dalších zemích třeba i jiných kontinentů...

Překlady zahraničních textů/ bez jejich kvalifikované úpravy pro česko - danou lokalitu, případně bez úvodního zcela jasného sdělení o kterých kontinentech, zemích, pěstírnách atd. je autory psáno, jsou jen povšechnou informací pro orientaci v problematice země původu textu.....bez té odborné lokalizace na místní podmínky, roční období atd ... pro nezkušené čtenáře spíš matoucí ....tj. třeba části zmíněného českého překladu Korejských textů, / částečně původem z Japonských Kinbon..."doslovně přeložené" knihy autorů z USA a Anglie.......atd...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Jiří Svačina

Příspěvekod Martin Kolacia v 14.01.2014 14:04:08

pan Svačina jen pravdu dí :D

apropos .... já bych třeba jalovec přes korunu nezaléval ...tak třeba dělám chybu :mrgreen:
Martin Kolacia

Příspěvekod Jiří Svačina v 14.01.2014 19:29:28

Martine to je zase jak kde a jak co.... :wink: třeba školky v Oregonu, ve školkařské oblasti Portlend /kde jsem byl více dní, a tak o nich můžu zodpovědně psát/ vůbec nejsou postiženy naší rzí - neuvidíš tam poškození ....je tam daleko více slunných a větrných dnů....zdravé prostředí a tak proč by to tak tam ten člobrdík tak nezaléval a nenapsal..../nevím ale odkud je / :| ----
A u nás, a zrovna v těchto dnech je místo mrazu a suchého prostředí relativně teplo a vlhko....houbičky si v tom jen lebedí....
....to naše po mnoho let zemědělci i lesáky kultivované prostředí , .... ale stále se spoustou " buriny" všelijakých plevelivých náletů, léta neposekaných a nespásaných porostů atd, ...je bohužel také daleko více zasviněné všemi možnými škůdci a nemocemi :roll: ....a bez chemie už to na polích ani v lese většinou neumí.....navíc řada škůdců je přizpůsobivých a zvykla si na některé jedy , dříve používané přípravky jsou na ně slabé .......... atd...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Jiří Svačina

Zpět na mám pravdu a Vy jste úplný...