Pro diskofily

co se nevešlo jinam

Moderátor: Stropnicky

Pro diskofily

Příspěvekod homola v 17.03.2009 10:48:00

http://www.youtube.com/watch?v=QX1SxB8- ... ecommended

Jen pro zajímavost, tenhle chlapík vytvořil anglickou verzi Tří oříšků.

http://www.youtube.com/watch?v=KKWbgOIIiEI
homola

Re: Pro diskofily

Příspěvekod ondra němec v 23.07.2009 17:43:23

Wtf! Piece of shit. Aha, nějak jsem zapomněl, že vkus bonsajový se nemusí vždy pojit s vkusem hudebním...Na vysvětlenou-ty dva kousky, to je opravdu masakr, ovšem v negativním smyslu slova.
ondra němec

Příspěvekod Krokus v 23.07.2009 18:09:29

Sakra, proč tyto produktivní thready někdo nemaže? "Pro diskofily" a "Pavel Beneš" jsou, myslím, k tomuto účelu převelice zralé.
Na světě je jen jeden smutek, a to, že skutek navždy utek.
Krokus

Příspěvekod anima nera v 30.07.2009 14:43:57

Něco jako mediální hlídka s tímto materiálem není nápad k zahození a asi sem na forum patří.
Hudbu poslouchat netřeba, není tak moc velký problém, stáhnout si na bedýnkách hlasitost.
Z hlavy mě napadá třeba několik filmů, které jsou z mého hlediska taky ne zcela odpovídající umělecké úrovně, přesto jsem si třeba závěr filmu Svatby podle Mary chtěl kvůli závěrečné scéně v asijské zahradě nahrát. I tam člověk najde inspiraci. Nemůžeme asi čekat, že se zajímavé exteriéry a pozadí scén budou objevovat ve špičkových dramatech. Je to nejspíš výsada těhle B-čkových záležitostí. Třeba v dalším braku, Kill Bill je šermířský souboj Thurman vs. Liu v japonské zahradě. Ta scéna mě pochopitelně zaujala, protože mě zajímají japonské zahrady. Podobně je to třeba se Zemi krvavého slunce nebo Zúčtování v Malém Tokiu. Ty filmy za moc nestojí, ale ty "naše" exteriéry se v nich objevují. Snad jen v Šógunovi je to trošku doprovázeno kvalitou, ale zahradní scéna je v těch 10 hodinách toho filmu snad opravdu jenom jedna. A třeba z celého filmu Tygr a Drak mě osobně vlastně nejvíc zaujaly také jenom ty fikusy a možná ten bambusový les.
8)
anima nera

Příspěvekod Martin Kolacia v 30.07.2009 15:26:24

co pro jednoho výkalem jest pro druhého bohatsví bezmezné (scarabeus)

Poznal jsem jednoho pána (kolem 40 let) který o geniálnosti filmu Kill Bill dokázal mluvit celé hodiny :mrgreen:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Krokus v 30.07.2009 17:02:02

Není nad dobře udělané béčko - takový Takeshi Miike... Co vám budu povídat.

Kill Bill není brak - snad trochu přehnaná a na vizuální efekt zaměřená pocta asijské béčkové kinematografii.

Těžit hlušinu hudebních klipů a bezduchých filmů kvůli pár záběrům je nesmysl - existuje spousta informativnějších materiálů.
Krokus

Příspěvekod anima nera v 31.07.2009 06:53:09

Mimochodem, jeden z uživatelů tohoto diskusního fóra se přiznal, že inspirací jeho zájmu o bonsaje byl film Karate Kid. Tedy v podstatě pohádka pro děti. Proč by ne?!
Třeba se na základě klipu britského disžokeje, který se zjevně na mladými lidmi sledovaných kanálech pouští častěji, než německé dokumenty ze zahrad Suzhou nebo Kjóta, začne někdo zajímat o asijské zahrady. Nelíbí se vám, že se aspoň budete mít s kým o tématu pobavit?
anima nera

Příspěvekod Krokus v 31.07.2009 08:01:02

Kdokoli, kdo je schopen zmiňované hudební ukázky sledovat více než několik sekund je zřejmě natolik dys-estetický, že by to jakoukoli komunikaci již v zárodku znemožnilo.

Pokud ovšem někdo podobné věci nevyhledává z nějakých perverzních, masochistických důvodu. To bych snad i chápal :)
Krokus

Příspěvekod ondra němec v 31.07.2009 08:51:57

Vivat Krokus! Ohledně Kill Bill musím též nesouhlasit, jde o velmi vytříbenou záležitost, hodnotit ho jako brak zavání naprostým nepochopením. Rozřehtaný smajlík při zmínce o "pánovi okolo 40ti" taktéž.
Ad "co pro jednoho výkalem jest pro druhého bohatsví bezmezné (scarabeus)" : inu každému, co jeho jest, Skarabu lejno, člověku..., Matinovi K. ...? Ad libitum.
ondra němec

Příspěvekod Martin Kolacia v 31.07.2009 09:11:19

ondra němec: děkuji a doplňuji nevyslovené......martinu kolaciovi nádhernou práci na yamadori C:)

zelený usměvavý je jen pan Green. Jeho posměšná funkce se v tomto případě se limitně blíží k nule :D . K vysvětlení je to úsměv 70 letého pána na 18 letou blondýnu s popiskem v bublině ..." ...jejda božínku"
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod anima nera v 31.07.2009 10:31:30

Ad Kill Bill: Pro mě osobně nepříliš dobře navařená kaše z Kurosawy a další japonské klasiky. Částečně dehonestace myšlenek bušidó. Zajímavá opravdu jen ta zahrada. A možná ještě ta Uma, která bývala v mládí velmi hezkou babou. :)
Mimochodem, střešní zahradou v Tokiu disponuje Takagi Bonsai Museum. Střešní zahrady.... Mít tak peníze a bydlet v Tokiu.....

Co se týče Bakerova klipu: Mám kamaráda, který na své zahradě asijského typu touží po čínském altánu. Řekl bych, že tohle je snad první altán , který jsem, alespoň virtuálně, prošel zevnitř. Fotografie v knihách jsou výhradně zvenčí. Alespoň můžu Radkovi říct, že tam obvykle nejspíš nebývají plastové židle z Hornbachu. :D
anima nera

Příspěvekod anima nera v 02.08.2009 13:56:19

Omlouvám se všem, které téma nezajímá, popřípadě je dokonce obtěžuje.

Nikdy nemyslím komplexně, metodicky a systémově, takže to v tom mém odsudku těch filmů s bonsajemi a zahradami, co by kulisami, vypadá tak, že jsem jen řadový frflal, jakých fóru netřeba. (No, možná, že alternativně i jsem.)

Napadl mě film, kde se bonsaje mihnou a zároveň se dá říct, že je to jak mnou, tak i filmovou kritikou, vážený snímek. The Royal Tenenbaums, v Česku uveden jako Taková zvláštní rodina. Super herecké obsazení (Houston, Hackman, Murray, Paltrow, Stiller, Glover, bři. Wilsonové a spol), jeho špičkové výkony, příběh realistické životní "schízy" a nehorázná legrace. Ben Stiller a Owen Wilson se krátce před závěrem honí po dvorcích a skončí v leže na dvorečku s nádhernou bonsají.

Doporučuju, pokud jste ještě nikdy neviděli.

Jinak, ještě k tomu Tarantinovi a jeho Billovi a bušidó naruby. Plavovlasá bojovnice údajně ovládající umění japonského meče je poměrně dost rovněž ovládaná vztekem a touhou po pomstě, povraždění svých nepřátel.
No a bušidó, krom jiných zásad stojí na:
Žádném egu.
Žádném nepříteli.

Teoreticky by mohl být na webu někde dostupný zenový příběh Ito Tenzaa Chuya, Zázračná kočka. Kdysi jsem ho měl i v PDF, krom toho, že ho mám v knížce o japonských bojobvých uměních (kterou už ale nemám, neb mi ji kolega nevrátil) a v zenovém sborníku. To je taky o těhle dvou zmíněných atributech cesty samuraje.
anima nera

Příspěvekod ondra němec v 03.08.2009 06:45:02

To Anima Nera, mě to vůbec neobtěžuje, ale ohledně Kill Bill se, myslím, mýlíš. Ten film je přece jedna velká nadsázka! To přece nikdo nemůže brát vážně a nadto v něm ještě hledat prohřešky vůči bušidó u hlavní hrdninky.
A s těmi zenovými ctnostmi to u samurajů ai nebylo vždy tak horké, na jejich chování měly vliv i jiné, byť nepsané, kodexy. A mezi ně nutnost se pomstít nepříteli za každou cenu určitě patří.
ondra němec

Příspěvekod anima nera v 24.08.2009 07:45:26

Nadsázka formou poletujících údů svědčí o čemsi minimálně v případě osobnosti autora. To radši Špionátor, nebo Scary Movie 4, kde se taky bonsaje mihnou a chvílema je to i legrace a člověk se dobře pobaví.
Mimochodem, někdo tu deklaroval film Karate Kid 3 jako svojí inspiraci pro to, stát se bonsajistou. Pokud jsem se dobře díval, tak ten film jde ve středu dopoledne na Nově.
anima nera

Příspěvekod bretas v 09.12.2010 21:17:18

Postavte si jezírko! :D
Jeden zámořskej galon je asi 3,8 českýho litru.

http://www.youtube.com/watch?v=HUq5hCX9jY8
C:)
bretas

Zpět na ostatní