Kameny

co se nevešlo jinam

Moderátor: Kulhavý

Kameny

Příspěvekod kagoo v 27.01.2008 15:01:34

Zdravím všechny "kamenáře" :P

V poslední době trošku předělávám vniřní prostory svého obydlí a sháním na vystavení do interiéru nějaké kameny na dai. Nehledám žádné skvosty či kameny hodné ocenění, spíše jen kousky, které už nejsou ozdobou Vašich sbírek a jen by podtrhly interiér místnosti. Nejvíce se mi líbí kameny připomínající pohoří či horu.
Protože se v podstatě nedají nikde koupit, tak kdo máte zájem, prosím nabídněte a foto, cenu a rozměry zašlete na kagoo@seznam.cz

Díky

Kagoo
kagoo

Příspěvekod homola v 28.01.2008 08:24:40

Kameny si můžete koupit v BC LIbčany. Mají tami laiky oblíbené liguráky. Včetně kiribaku krabiček. Záruka kvality je v tom, že jsou původem od Igora Bárty.
Ale i v BC Isabelia a BC Sumiko byly svého času nějaké šutry k mání.
homola

Příspěvekod kagoo v 28.01.2008 12:46:56

díky, ale třeba v BC Libčany jsem byl, dokonce si i vybral, ale měli tam všeho všudy asi tři kousky. Rád bych jich do interieru použil trošku víc, takže jsem to bral i jako příležitost pro Vás, co je to pro ně zábavou, koníčkem a máte jich poměrně hodně 8)
Navíc nevíte, kde se dá sehnat takový ten stoleček, co je na něm prezentováno více kamenů?

Díky

Kagoo
kagoo

Příspěvekod homola v 28.01.2008 14:32:38

Multi-stolečky tamtéž. Totiž v Libčanech.
A pokud byste měl nějakou konkrétní představu, tak se asi přímo obrátit na Jardu Poupu.
homola

Příspěvekod Marek Najvar v 29.01.2008 14:48:48

homola píše:Kameny si můžete koupit v BC LIbčany. Mají tami laiky oblíbené liguráky. Včetně kiribaku krabiček. Záruka kvality je v tom, že jsou původem od Igora Bárty.
Ale i v BC Isabelia a BC Sumiko byly svého času nějaké šutry k mání.

Pane Homola jak se takové liguráky pohybují cenově?Stačí řádově.Na stránkách BC Libčany jsem to nenašel.Liguráky jsou moc pěkné, ale je to kus cesty. :lol:
Marek Najvar

Příspěvekod homola v 29.01.2008 16:10:38

Začíná to snad kolem těch 1400. Já přesně nevím, nevěnuju ceně pozornost, protože bych si ligurák asi nekoupil. Ale bylo to vše s krabičkama. Cena mi přijde rozumná.
homola

Příspěvekod Marek Najvar v 30.01.2008 07:06:53

homola píše:Začíná to snad kolem těch 1400. Já přesně nevím, nevěnuju ceně pozornost, protože bych si ligurák asi nekoupil. Ale bylo to vše s krabičkama. Cena mi přijde rozumná.

:D Díky, není nad svůj nález, že?
Marek Najvar

Příspěvekod homola v 30.01.2008 08:51:17

Jednak to.
A druhak, ty liguráky jsou svými vlastnostmi (hodnotícími kritérii) ponekud diskutabilním materiálem. Obvykle bývají v nádhernýcg tvarech, ve vhodných barvách, ale povrch, stáří a především kvalita těchto kamenů může být z hlediska hodnocení problémem.
Jinak, kvalitní kámen bych si možná i koupil. Koukám se občas u pana Sampsona a taky na ten německej bonsai-shop, co tam mají. Lákalo by mě nějaký to Japonsko, ale musel by to být kvalitní kámen za rozumnou cenu. A to první kritérium vcelku vylučuje to, abych to kupoval bez toho, že si to v reálu prohlídnu.
homola

Zpět na ostatní