Budějovická výstava

co se nevešlo jinam

Moderátor: Kulhavý

Budějovická výstava

Příspěvekod homola v 10.10.2007 07:24:46

Co se týče té výstavy, která je ještě do soboty k vidění na radnici v Budějovicích, měl bych několik výhrad.
1. V některých případech tam jde o pokus o aranžmá, ale velice amatérsky provedené. Doplňkový objekt například dosahuje svým vrcholkem vrcholu objektu hlavního.
2. Na výstavě jsou exponáty, nesplňující kritéria japonského umění suiseki. Jedná se o ty kameny čínské.
3. V současném ročním období je poněkud absurdní vystavovat aranžmá na suibanech. A dle toho, co říkal sám Martin Pauli na přednášce, je snad dokonce i nesmyslné používat aranžmá na suibanech mimo aranžmá ve výklencích tokonoma.
4. Kaligrafické nápisy (snad většinou hiragana) jsou rozmístěné chaoticky, navíc nejsou pro návštěvníky popsány a ti tudíž neví, co na nich je napsáno. Nemluvě o tom, že by přece jen aspoň trochu měli souviset s vystavenými hlavními objekty.
5. V galerii jsou absolutně nevhodné světelné podmínky a stávající osvětlení spíš celou situaci zhoršuje, než zachraňuje. (Je pravda, že toto nelze svádět bezprostředně na organizátory výstavy.)

Prosím, aby se z této kritiky poučili především ti tři lidé, kteří výstavu stavěli a mají dojem, že tomu rozumí více, než ti ostatní. Neříkám, že to tak není a že skutečně tak dobří nejsou, ale ještě pořád se mají co učit a co dohánět.
homola
 

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník