Setkání sběratelů v Libčanech -pomůžete usadit kámen do dai?

tvorba suiseki, daiza...

Moderátor: Kulhavý

Bylo by vhodné tento kámen říznout?

Ano, nevadí to
1
17%
Ne, kámen by se znehodnotil
5
83%

Celkem hlasů : 6

Re: Setkání sběratelů v Libčanech -pomůžete usadit kámen do dai?

Příspěvekod Tomaš Hlawiczka v 13.01.2009 19:57:21

Čau Milane.
Přemýšlel jsem o jiném provedení,ale tvoje skica vypadá dobře.Skusil jsem virtual.
Přílohy
clip_image002.jpg
Tomaš Hlawiczka

Příspěvekod vlado v 13.01.2009 21:05:32

Kulhavý píše:To Vlado: ano,Masahiro Nakajima má velice pěkné kameny.Jenom přesně nevím,jak jsi to myslel a tím stylem,resp. v čem konkrétně by se dal vzít příklad z jeho tvorby ve vztahu k řešení problému s tím mým kamenem.Zkus to rozvést.Díky.

Ahoj Milane.
Ja by som tú dai volil skôr ako tenkú škrupinu obopínajúcu kameň. Určite by sa dalo spraviť niečo podobné ako je na tomto linku.
http://jtroth.smugmug.com/gallery/50236 ... 3716_pJcmV

mám aj fotomontáž ale obrázok je chránený autorsky takže ho nemôžem prezentovať tu.
snáď len do mailu.
vlado

Příspěvekod Kulhavý v 14.01.2009 07:29:38

re T. Hlaviczka : moc díky za virtuál,je to povedené!Zase jsme blíž ke konečné podobě podložky.Tak takhle nějak by to mělo vypadat.Ještě jednou díky.
re Vlado : taky zajímavá možnost,rád bych viděl i ten tvůj virtuál-pošli mi ho na mail,jestli můžeš...
Zdraví Milan,Pardubice.
Kulhavý

Příspěvekod homola v 15.01.2009 17:19:16

Kámen s nepřizpůsobivým spodkem je k vidění tady. Klobouk dolů před autorem dai. Mas&Janet. Je to ale poněkud jinej kámen, než je ten Milanův.
http://suisekiart.com/2007/08/25/suisek ... -2-nature/
homola

Příspěvekod Kulhavý v 15.01.2009 19:30:10

Nádherně provedená dai,to jo. K takové řezbářské dovednosti bych se rád jednou dopracoval.Ale stejně si myslím,že se k tomuto kameni nehodí.Je natolik extra,že na sebe zcela poutá pozornost.A to není pro suiseki dobře.Trochu jsem si ten web prošel víc a i sám Mas tam píše něco v tom smyslu,že každý kámen potřebuje tu svoji správnou dai-sám si to rozděluje na klasické dai,současné dai a tvůrčí dai.Pro tenhle kámen by se mi líbila spíš "klasika".Ale je to jen můj pocit.
Zdraví Milan,Pardubice.
Kulhavý

Příspěvekod vlado v 15.01.2009 19:57:03

... Tomáš Homola máš pravdu , Milanov kameň je tak trochu iný ako ten od M.N - Milanov kameň je lepší aspoň podľa mňa teda, hoci si netrúfam hodnotiť tvorbu iných známich a slávnych tvorcov, ale ten Milanov sa mi jednoducho zdá lepší a zložitosťou vyzývavejší,a práve preto by som ja urobil podložku podobného typu ako M.N. Mám rád ,,ťažké kamene,,
Urobiť daizu pod ,,plocháč,, je veľmi jednoduché ale popasovať sa s kameňom čo má ,,brucho,, alebo aj dve ,tomu hovorím kumšt.
Milan prajem ti aby sa ti to podarilo čo najlepšie.
vlado

Předchozí

Zpět na tvorba