Nález k diskusi

tvorba suiseki, daiza...

Moderátor: Kulhavý

Nález k diskusi

Příspěvekod homola v 19.08.2008 09:34:06

http://nifri-japan.com/suiseki.html

Tady jsou poměrně zajímavý věci. Líbí se mi ta suiban aranžmá bez písku. Nicméně, v tomhle případě budou kameny zcela jistě řízlé a to hodně podstatně. Takový suiseki opravdu nemá velkou cenu, protože si ho můžete "nařezat" prakticky kdekoliv.
homola

Japonské suiseki?!

Příspěvekod Ján Zágoršek v 19.08.2008 09:59:16

Kamene nie sú nijako očarujúce. Sú aj nevhodne inštalované a navyše aj zle nafotené. Ale to nie je podstatné - to je len vecou tvorcu, čo sa mu páči a čo nie.
Podstatné však je, že sú to všetko SUISEKI!!! Aj tie kamene zaujímavé farbou alebo povrchom, aj tie abstraktné, aj tie na originálnych podstavcoch či v netradičných suibanoch. Aj tie rezané!
PODĽA JAPONCOV SÚ TO VŠETKO SUISEKI!!!
Ešteže im niekto vysvetlil, že to tak nie je... :-(
Ján Zágoršek

Příspěvekod homola v 19.08.2008 11:20:47

Ano, toto jsou všechno suiseki. Právě proto jsem je umístil do threadu Tvorba. "Hovienka na konároch" tam skutečně nenajdete.
2 až tři kameny bych bral, ikdyž bych nejdřív omrknul ty spodní strany, jak moc je to řezané.
homola

Příspěvekod homola v 19.08.2008 11:27:08

A ještě k té kvalitě fotek: Známe asi všichni Japonce, zadarmo nikdy nikomu nic, takže přes tohle prizma je to, myslím, dobré.
homola

Příspěvekod Kulhavý v 19.08.2008 12:23:13

Celkem to ujde,pár kamenů bych si taky vybral-určitě č.24-Kyoto ishi(ale taky bych rád viděl spodek...) a ten Torai ishi,který je navíc současně jako Amayadori ishi,zajímavá kombinace.
Zdraví Milan,Pardubice.
Kulhavý

Příspěvekod homola v 19.08.2008 12:30:43

Já spíš si myslel na ten kámen z řeky Seta. Ale spíš proto, že je to slavný naleziště japonských kamenů.
homola

Příspěvekod vbr v 19.08.2008 14:15:25

Můžete mi prosím poradit naleziště chryzantémových kamenů? Já jen, jestli je to Čína nebo Japonsko...samozřejmě nemíním jet tam a "vybrat jim to"... Děkuji
vbr

Příspěvekod homola v 20.08.2008 07:18:20

Já to přesně nevím. Zcela jistě se nachází a opracovávají v Číně a také v Koreji (ikdyž tam nevím, jestli přesně chryzantémové, ale jedna forma květinových kamenů tam také je). Ale Čína na beton.
Nechcete přijet na setkání suiseki sběratelů do Libčan teď v září? Třeba byste se tam dočkala více, než jen přesné informace, kde se přesně nacházejí.
homola

Příspěvekod homola v 25.08.2008 08:18:25

Takže, ty korejské květinové "biseki" pocházejí z Cheongsong (někdy Cheongsang). Pokud jsem dobře pochopil reportáž o nich, vybrušují se z kamenných monolitů. Nejedná se tedy v žádném případě o klasický sběr kamenů. Také nevypadají jako klasické chyrantémáky. "Květiny" v kamenech jsou jakoby v takových vystouplých (vyfrézovaných) pupíkách a také je kámen nesrovnatelně světlejší. Není ani zdaleka černý, spíš šedý.
Kdo jede na zájezd do Itálie, pokusím se to vzít na VHS k promítnutí.
homola

Zpět na tvorba