úvodní strana

Václav Wiesner: Věna Hrdličková na zámku

Reportáž z vernisáže zajímavé výstavy na zámku Zbraslav nám exklusivně zaslal náš pražský dopisovatel ...
13.03.2004  přečteno: 506x,  kat.:ostatní

Profesor Milan Knížák, Dr. A., generální ředitel Národní galerie v Praze pořádal v sobotu 6. března slavnostní zahájení výstavy Pavilon Orchidejí - Čínské a japonské umění ze soukromé sbírky manželů Hrdličkových.

Dr. Zdeněk Hrdlička a doc. Věna Hrdličková shromáždili tuto vzácnou sbírku za svého dlouhodobého pobytu v Číně a Japonsku. Je ušlechtilým činem paní docentky, že umožňuje široké kulturní veřejnosti seznámit se s touto bírkou.

Pár obrázků z této výstavy je jen malou upoutávkou, pro veřejnost je výstava otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin až do 6. června 2004. Místo: Zámek Zbraslav, Bartoňova 2, Praha 5 - Zbraslav.

zámek Zbraslav - vstup do objektučajová konvicečajová konvicejaponský motivmotiv s jeřábykeramikajaponská divadelní maskamotiv z japonského obrazujaponská krajinaporcelánkudlanka nábožnáčajová konvice ve tvaru lodiváza s kachničkamiporcelánové figurkysbírka vázzahradní pavilonzahradní motivdoc. V. Hrdličková při rozhovorudoc. V. Hrdličková při zahajovacím proslovudoc. V. Hrdličkovávernisáž výstavynávštěvníci v sálerecitace básnědoc. V. Hrdličková při přípitku