redakce: Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 14 - čtení nejen na dovolenou

A co vám jeho obsah nabízí? Pro ty, co chtějí o prázdninách pěstovat, stavět a budovat, praktické rady a návody jak na to! A těm, kteří by rádi třeba cestovali nebo jen tak lenošili, reportáže a zajímavé čtení o bonsajích a zahradách...
16.06.2008  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


16.06.08 14:09 Vladimír Re: extrémní ohýbání
Oba máte tak trochu pravdu. Japonská bonsajová škola neukazuje základní poučky nikdy. Tyto články jsou určeny pro pokročilé pěstitele. Ale základy se z nich dají vyčíst docela dobře. Síla drátů je odvoditelná z obrázků č. 9 a 10 a bandáž z Rafie snad komentáře nepotřebuje Obrázek 1 a 11 a 17, co na tom chcete vysvětlovat... Samozřejmě teď se bavím jen s těmi, co mají časopis k dispozici. Taky jsem posílal privátní mail vydavateli, jestli by se nedal napsat o této problematice nějaký příspěvek pro začátečníky. Třeba otázka na to, kdy fixovat ohnutou větev upínacím drátem, je podle měm více než jasná! Přece v momentě, kdy ji mám ohnutou. Jinak se mi po sundání heveru vrátí zpátky! A podkládání míst, která jsou extrémně namáhána, to je základ, který se popisuje snad v každé knížce - guma, hadr, cokoliv.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů