redakce: Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 14 - čtení nejen na dovolenou

A co vám jeho obsah nabízí? Pro ty, co chtějí o prázdninách pěstovat, stavět a budovat, praktické rady a návody jak na to! A těm, kteří by rádi třeba cestovali nebo jen tak lenošili, reportáže a zajímavé čtení o bonsajích a zahradách...
16.06.2008  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


16.06.08 09:41 PetrC Re: extrémní ohýbání
Jistěže jsem nečekal nějaké zobecnění a životní zkušenosti aplikovatelné na všechny druhy.Článek byl o jedné borovici a o ní jsem tedy čekal podrobné informace. Bohužel, marně. Upozorňuješ správně na dokonalou bandáž a výztuž, ale jak ji pořídit pro takovou sílu větví a pro takové extrémní ohyby není nejmenší zmínka. Stejně tak i upínací dráty -musí přece vydržet ohromný odpor větví, ale zároveň větve nepoškodit -ani jejich borku. Všiml jsem si třeba použití pro jeden ohyb tří heverů -nedozvíme se ale třeba podložení heverů proti poškození borky a lýka, nedozvíme se proč tři hevery, nedozvíme se kdy a jak to celé fixovat dráty. A všechno toto, podle mně velmi důležité, bylo v článku zcela ignorováno. Pokročilejším to jistě nevadí, ti na různé "fígle" buď přišli sami nebo nebo měli štěstí na dobrý workshop. Pro ty, kteří takový ohyb ještě nedělali je však článek jen efektní ukázka mistrovské práce, avšak zcela bez informační hodnoty.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2023 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů