V. Wiesner: Výstava ČBA v Olomouci - první ohlasy

První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ...
18.10.2005  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


18.10.05 12:26 Dušan Drobilík Ohlédnutí zpět
Nejprve k výstavě - myslím, že vystavené bonsaje i suiseki byly dobře vybrané i hezky vystavené. Dostal jsem se na výstavu až v neděli dopoledne, ale možná to byla výhoda - ještě tam nebylo tolik lidí a dalo se docela dobře fotografovat:-). Potěšilo mě, že se objevily i stromky, které jsem ještě na žádné výstavě neviděl (i když je fakt, že na ty v Čechách nejezdím - mám to dost z ruky) Bonsaje vs Hortikomplex - nevidím na tom nic špatného spojit zahradnickou výstavu s bonsajemi. Určitě to má k sobě blíž, než třeba k hodně navštěvovanému Invexu nebo Autosalonu v Brně. A určitě by takovou návštěvnost, jako byla tady, samotná výstava bonsají neměla. Pavilon H - já jsem jej našel hned - šel jsem z druhé strany od parku. A nemyslím si, že je to "zastrčený pavilon". Aukce - dobrý nápad, ale ne příliš šťastně provedený. Vše to byly stromy spíše větší, tedy na zahradu, a zároveň díky stáří a dosavadní péči i dražší. Příště bych zvolil raději menší bonsaje (javory, habry). Zajímalo by mě, zda se nakonec všechny prodaly. V neděli bylo jméno zájemce jen u jednoho z nich - u toho nejlevnějšího. Zdravím všechny příznivce bonsají (i suiseki samozřejmě):-)
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů