V. Wiesner: Výstava ČBA v Olomouci - první ohlasy

První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ...
13.10.2005  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


13.10.05 17:23 Vladimír Krýl Proč ne s jablky?
Já v první řadě nechápu, proč by nemohla být výstava bonsají součástí jakékoli další větší výstavy čehokoli, třebas i v autosalonu... Koho zajímají specielně bonsaje, ten si je tam najde, ale zaskočí (a třeba se nadchne) i ten, kdo by na samostatnou výstavu ani nepáchl. A přestože je možná v Japonsku bonsaistika bližší umění a lidem umělecky založeným, u nás je to stále ještě daleko více zahradničina s určitou snahou o umění. A troufám si říct, že z deseti budoucích bonsaistů (nebo zájemců o bonsaje) bude minimálně osm mít vztah k přírodě, zahrádkaření apod., ale tak maximálně dva nějaké hlubší umělecké sklony. Čímž se dostávám k tomu, že mi přes moji úvodní větu "výstava čehokoli" stále připadá rozumnější vázat tuto výstavu k "jablkům a bramborám" než např. k výstavě moderního umění.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů