V. Wiesner: Výstava ČBA v Olomouci - první ohlasy

První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ...
13.10.2005  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


13.10.05 15:25 ondra němec autorské bonsaje
Na výstavě jsem nebyl a tak ji hodnotit nemohu, sám nevystavuji, asi proto že se nemám čím chlubit a ani mi to nevadí. Musím se pana Wiesnera trochu zastat minimálně v jedné věci-osobně si také více vážím autorských rostlin vypěstovaných ze semene či řízku, ačkoliv musím uznat, že samo o sobě to z rostliny bonsai neudělá. Bohužel z jeho příspěvku cítím o něco víc než jen snahu o kritiku-osobní zášť. Nakonec možná i oprávněnou, co já vím, ale zcela jistě kalící rozum. Celá debata má několik rovin: -snahu pana Wiesnera zkritizovat za každou cenu lidi, které nemá rád -odpor pana Wiesnera vůči vyzvedávání yamadori a rychlokvašným bonsajistům (s tím se mohu částečně ztotožnit) -ale vcelku nejvíc z pana wiesnera cítím "zklamání z polistopadového vývoje", z toho jakým směrem se bonsajová scéna ubírá, z komercionalizace atd..On to vidí jinak a možná ho to i žere. Možná i dost. Neznám pana Wiesnera, ale jsem mu vděčný i za tyto nekonformní názory, které rozbouří stojaté hladiny. Když nic jiného, tak je alespoň upřímný a nehraje si na "mám rád všechny lidičky s dobrýn srdcem a láskou ke stromečkům blabla atd.". A v pohledu na tvorbu bonsají jako na svébytné umění se s panem Wiesnerem zcela ztotožňuji. P.S. Trochu mě zaskočilo označení dvou aukčních stromů za borovice černé. Jaké? Pinus nigra či thunbergii? U něčeho za co zaplatím desítky tisíc bych přece jen čekal přesnější a obsáhlejší informace.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů