V. Wiesner: Výstava ČBA v Olomouci - první ohlasy

První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ...
11.10.2005  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


11.10.05 11:25 Dominik Grézl Polemika o přínosu výstavy
Jak je vidět, v české bonsajistice vládne nevraživost mezi jejími předními osobnostmi, jako to je snad v každé oblasti. K mému osbnímu pohledu: při vstupu na Olomouckou Flóru jsem nic moc neočekával. O to větší překvapení následovalo při vstupu do pavilonu s bonsajemi. Byly tam mnohem kvalitnější stromky, než jaké jsem viděl na několika ročnících "Mezinárodní" výstavy v KC v Praze. Sledoval jsem sobotní tvarování a zejména tvarování pana Kleina bylo výborné. Velmi dobře hodnotím, že se vše uskutečnilo na místě a nebylo třeba jezdit do žádného hotelu nebo do Libčan. Nedostatky, které je možné vidět na fotografiích, byly snadno odpustitelné, ostatně nedostatky se přece vyskytnou všude a poukazovat jenom na ně je podle mého názoru zbabělost. Výstava byla svým umístěním přístupná obyčejným lidem, ze kterých se mohou rekrutovat noví nadšenci. Zdá se mi, že namyšlení pánové z Prahy si více cení formy než obsahu. Pro mě jako člověka, který se o bonsaje zajímá již několik let, teoreticky i prakticky, přitom se skromě počítá mezi začátečníky, měla tato výstava větší přínos než výstavy v KC.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů